Україна отримує елементи захисту “Контакт-1” для Т-72

ВІЙНА
18 травня, 11:35
Танк Т-72М1R з динамічним захистом в Україні
Танк Т-72М1R з динамічним захистом в Україні
Фото: Ukraine Weapons Tracker

Ці елементи захищають бронетехніку від кумулятивних засобів противника

Україні постачають елементи 4С20 комплексу динамічного захисту «Контакт-1» для іноземних танків Збройних Сил України. Про це йдеться у заяві аналітиків з «Ukraine Weapons Tracker». Повідомлено, що елементи динамічного захисту (ДЗ) належать чеській компанії STV Group. Ці елементи захищають бронетехніку від кумулятивних засобів противника, повідомляє "Мілітарний".

Елемент динамічного захистку “Контакт-1” в Україні від STV Group. Травень 2022
Елемент динамічного захистку “Контакт-1” в Україні від STV Group. Травень 2022
Фото:Ukraine Weapons Tracker

При пробитті елемента ДЗ кумулятивним струменем, вибухова речовина, що знаходиться в ньому, детонує і металеві пластини корпусу елементів ДЗ починають розлітатися в протилежні сторони. При цьому вони перетинають траєкторію струменя, постійно впливаючи на нього. Частина струменя витрачається на пробиття цих пластин, а бічний імпульс від зіткнення дестабілізує струмінь.

Внаслідок впливу ДЗ бронепробивні характеристики кумулятивних засобів знижуються. Журналіст Бучко Володимир повідомив, що танки, які Польща передає Збройним Силам України, отримують динамічний захист. Продемонстровано фотографію з танком польської модифікації Т-72М1R, який вже має динамічний захист, хоча відправлявся в Україну без нього.

Також зазначено, що іноземні танки проходять “українізацію” отримуючи написи на приладах українською мовою. Нагадаємо, українські танкісти освоюють танки передані у рамках польської допомоги для захисту від російської агресії.

Зокрема, Збройним Силам України передано танки у версії Т-72М1 та Т-72М1R. Модифікація Т-72М1R включає інтеграцію нових систем спостереження (включаючи тепловізійний приціл навідника), встановлення нових засобів зв’язку, електронної системи запуску 780-сильного двигуна.

Джерело

Читайте також:
Світ
Atmaca здатна вражати цілі на відстані понад 200 км.
03 липня, 14:42
Війна
Саме за допомогою американських РСЗВ українські військові знищують командні пункти ворога
02 липня, 15:35
Війна
Встановити панування у повітрі окупанти не можуть
27 червня, 13:55
Війна
Оголосити про рішення мають цього тижня
27 червня, 10:35
Війна
З окупованої ресурсною федерацією території Республіки Білорусь почали масово вивозити снаряди, порох та інші вибухові матеріали до Москви.
24 червня, 21:45