Україна подала в ЄСПЛ позов проти Росії про порушення прав українських політв'язнів

ПОЛТАВА
11.08.2018, 12:46

Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії щодо порушення прав українських політичних в'язнів. Про це повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

"Ми тільки що подали нову міждержавну заяву в Європейський суд з прав людини щодо українських політв'язнів Кремля", - написав він.

За словами Ліщини, в заяві описано порушення по 71 політв'язню.

Зокрема, уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації конвенції про захист прав людини та основних свобод, а саме: ст. 3 (заборона тортур і поводження, що принижує гідність), ст. 5 (особиста свобода), ст. 6 (справедливий суд), ст. 8 (повагу до особистого і сімейного життя), ст. 10 (свобода вираження), ст. 13 (ефективний засіб захисту), ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілей, крім тих, для яких вони були передбачені) щодо громадян України, яких Росія переслідує з політичних мотивів.

Також Ліщина зазначив, що по Станіславу Клиху, Володимиру Балуху, Еміру-Усеїн Куку і Сергію Литвинову додатково подані заяви за Правилом 39 про надання належного медичного забезпечення і інформації про стан здоров'я.

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40