Україна повертає миротворців із Косово

СВІТ
03.08.2022, 16:28
Україна повертає миротворців із Косово

Йдеться про миротворців у складі сил KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові під проводом НАТО)

Україна відкликає свій контингент з Косово, який брав участь у миротворчій місії. Про це повідомило у Командуванні об'єднаних сил ЗСУ на запит РБК-Україна.

Йдеться про KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові під проводом НАТО).

«Станом на сьогодні у Косово, Республіка Сербія, перебуває національний контингент Збройних Сил України у складі 40 військовослужбовців», – зазначається у документі.

У відомстві зазначили, що наразі проводяться заходи щодо їх повернення до України. Підстава – указ президента від 7 березня 2022 року №114 «Про відкликання національного контингенту та національного персоналу, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки».

«Повернення національного контингенту означатиме тимчасове припинення його участі у місії KFOR», – уточнили у Командуванні об'єднаних сил.

Довідково

KFOR — це скорочення від англійського Kosovo Force, збройні сили в Косові. Це назва міжнародних сил, відповідальних за забезпечення та збереження стабільності в частково визнаній державі. Керівництво миротворцями здійснює НАТО.

Відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН № 1244, інтернаціональні підрозділи KFOR зайшли на територію Косова вже 12 червня 1999 року. Міжнародний контингент налічує по-справжньому велику кількість країн з усіх можливих частин світу, включно з українською місією. Загалом через Косово пройшли підрозділи майже пів сотні країн.

Читайте також:
Політика
Володимир Зеленський на прохання президента Сербії Александра Вучіча зустрівся в Афінах. Це сигнал Москві, що Україна готова торгуватися.
22 серпня, 18:35
Світ
Єнс Столтенберг заявив, що альянс продовжить забезпечувати спільну безпеку у регіоні.
20 липня, 08:35
Світ
Сусідня Албанія також купила комплекс з трьох Bayraktar. Також безпілотниками турецького виробництва зацікавилася Сербія.
17 липня, 07:10
Війна
Поранення отримали військові KFOR
30 травня, 06:55
Світ
Сербські військові підрозділи залишатимуться на позиціях до подальшого розпорядження.
28 травня, 07:05
Економіка
€20 – це завжди €20, ані центом менше, про що дуже добре знають чиновники з Белграду, котрі вирішили здихатися рублевої голки Москви.
13 березня, 21:53