Україна повертає миротворців із Косово

СВІТ
03 серпня, 16:28
Україна повертає миротворців із Косово

Йдеться про миротворців у складі сил KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові під проводом НАТО)

Україна відкликає свій контингент з Косово, який брав участь у миротворчій місії. Про це повідомило у Командуванні об'єднаних сил ЗСУ на запит РБК-Україна.

Йдеться про KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові під проводом НАТО).

«Станом на сьогодні у Косово, Республіка Сербія, перебуває національний контингент Збройних Сил України у складі 40 військовослужбовців», – зазначається у документі.

У відомстві зазначили, що наразі проводяться заходи щодо їх повернення до України. Підстава – указ президента від 7 березня 2022 року №114 «Про відкликання національного контингенту та національного персоналу, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки».

«Повернення національного контингенту означатиме тимчасове припинення його участі у місії KFOR», – уточнили у Командуванні об'єднаних сил.

Довідково

KFOR — це скорочення від англійського Kosovo Force, збройні сили в Косові. Це назва міжнародних сил, відповідальних за забезпечення та збереження стабільності в частково визнаній державі. Керівництво миротворцями здійснює НАТО.

Відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН № 1244, інтернаціональні підрозділи KFOR зайшли на територію Косова вже 12 червня 1999 року. Міжнародний контингент налічує по-справжньому велику кількість країн з усіх можливих частин світу, включно з українською місією. Загалом через Косово пройшли підрозділи майже пів сотні країн.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Миротворці НАТО в Косово готові втрутитися, якщо стабільність між Сербією та Косово опиниться під загрозою
18 серпня, 10:50
Світ
Лідер боснійських сербів сподівається на поміч Владіміра Путіна і Дональда Трампа у демонтажі так званої "порохової діжки" Європи.
29 червня, 09:05
Світ
Наступним осередком напруги після російської агресії в України, ймовірно, буде конфлікт між Грецією та Туреччини в Егейському морі.
13 червня, 17:00
Світ
Інженерні війська Грецької республіки розпочали фортифікацію сухопутної ділянки державного кордону з сусідньою Туреччиною.
11 червня, 07:00
Світ
Парламент Республіки Албанія обрав нового голову держави, кандидатуру якого офіційно висунула провладна Соціалістична партія.
06 червня, 08:07
Світ
Україні слід нарешті визнати незалежність Косова, адже тамтешні влада з суспільством – цілком і повністю на нашому боці.
17 травня, 19:23