Україна призупиняє безвізовий режим із Білоруссю

СВІТ
22 серпня, 16:40
Україна призупиняє безвізовий режим із Білоруссю

Новий порядок виїзду має запрацювати з 1 вересня

Кабінет міністрів України тимчасово призупинив угоду з Білоруссю про безвізові поїздки із 1 вересня 2020 року для поїздок у Білорусь українцям необхідний закордонний паспорт. Про це повідомляє пресцентр Держприкордонслужби.

Новий порядок виїзду має поліпшити захист українських громадян, оскільки в разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою і складною, повідомили у відомстві.

"Прикордонники прогнозують суттєве зменшення часу проходження прикордонного контролю, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами", - зазначили у ДПСУ.

Також повідомляється, що за сім місяців 2020 року прикордонники виявили понад 300 підроблених паспортів понад два десятки чужих і понад 1300 недійсних.

Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь можуть оформити закордонні паспорти у Посольстві України в Мінську або Консульстві України в Бресті. Вказані установи забезпечені усім належним устаткуванням для опрацювання паспортних клопотань Українських громадян.

Однак, громадян України, які після 1 вересня будуть перебувати в Білорусі без закордонних паспортів, при поверненні в Україну прикордонники безперешкодно пропустять і за внутрішніми паспортами, уточнили в ДПСУ.

У відомстві також звернули увагу на те, що громадяни України – жителі прикордонних районів України зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок в Республіку Білорусь в місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12.12.1998.

Читайте також:
Телеграм-канал оперативно оприлюднює інформацію про події з акцій протесту в Білорусі.
вчора, 19:52
За щоби не взялися "фахові" дослідники РФ, у них все не до ладу. Як от вакцина від коронавірусу.
вчора, 13:48
Багатотисячний марш із вимогою узаконити свою присутність у Франції центром Парижу провели нелегальні мігранти з Азії та Африки.
19 жовтня, 10:27
З 1 травня по 1 жовтня 2020 року 8 мільйонів громадян США опинилися на межі виживання.
19 жовтня, 08:09
Це більше, ніж у Польщі під час воєнного стану в радянській окупації.
18 жовтня, 18:34
42-річний Стівен Галлант,  який спас лондонців на мосту торік, у 2005 році був засуджений на 17 років за вбивство пожежника.
18 жовтня, 13:33