Україна стала покупцем першого ударного турецького безпілотника Akinci виробництва Baykar Turkey

ВІЙНА
27 січня, 19:05
Україна стала покупцем першого ударного турецького безпілотника Akinci виробництва Baykar Turkey

У 2023 році важкі турецькі безпілотники Bayraktar Akinci можуть з'явитися в Україні

Кілька днів тому стало відомо, що важкі турецькі безпілотники Bayraktar Akinci підуть на експорт. Компанія-розробник Baykar Makina уклала перший контракт на постачання за кордон.

Про це повідомив генеральний директор компанії.

"Ми також завершили перший експортний контракт на БПЛА Bayraktar Akıncı. У рамках контракту ми поставимо БПЛА Bayraktar Akıncı та наземні системи у 2023 році», - повідомив генеральний директор Baykar Халук Байрактар державному агентству Anadolu (AA)

"За останні 15 років темпи зростання експорту продукції сектора прискорилися в геометричній прогресії. З 2006 по 2021 рік обсяг турецького експорту в оборонному та аерокосмічному секторі зріс приблизно у 7 разів у доларовому еквіваленті. Це справді грандіозний успіх. Частка Туреччини у загальносвітовому експорті оборонної продукції становить близько 1%. На даний момент 75 відсотків світового обсягу продажів у цій галузі припадає на США, Росію, Францію, Німеччину та Китай", - заявив Байрактар.

На жаль, подробиць про контракт майже немає. Відомо лише, що постачання по ньому розпочнеться у 2023 році. Яка країна замовила безпілотники, неясно.

Є підстави вважати, що Україна, яка постачає двигуни для безпілотника Akinci, цілком може стати першим покупцем нового безпілотника з огляду на її нинішнє протистояння з Росією.

Апарат Akıncı має розмах крила 20 метрів, довжину 12,2 метра, висоту 4,1 метра. Максимальна злітна маса тут дорівнює 6000 кг, а максимальна маса корисного навантаження – 1500 кг.

Робоча висота польоту становитиме 9150 метрів. Безпілотник може перебувати у повітрі 24 години. Його максимальна швидкість – 360 км/год, крейсерська – 240 км/год.

Дрон може застосовувати як звичайне, і кероване озброєння.

Читайте також:
Війна
Війна змінила нас і наш погляд на навколишню дійсність. Час і простір зменшилися до шанця у роз'ятреному вирвами степу Луганщини.
22:13
Війна
Вони мають увійти до нового пакету допомоги в розмірі 40 млрд доларів
09:40
Війна
Ці елементи захищають бронетехніку від кумулятивних засобів противника
18 травня, 11:35
Світ
У Baykar Makina стверджують, що вони зможуть зробити маленьку революцію у військовій справі.
15 травня, 12:28
Війна
Попри всі зусилля російської пропаганди, яка "збиває" по 10 "Байрактарів" на день, вони продовжують знищувати ворогів
11 травня, 11:40
Війна
Американський багатозарядний гранатомет Milkor MGL вже на озброєнні ЗСУ
05 травня, 14:34