Україна зіткнулася з новою загрозою, – Atlantic Council

ПОЛТАВА
09.02.2018, 07:43
Україна зіткнулася з новою загрозою, – Atlantic Council

Українці виїжджають на роботу в Європу такими темпами, що країна може зіткнутися з ще більш серйозною демографічною кризою, ніж прогнозує ООН.

Про це йдеться в дослідженні неурядового аналітичного центру США Atlantic Council.

Якщо Україна не вирішить це питання в терміновому порядку, демографічна криза в країні тільки погіршиться. Протягом поколінь депопуляція може стати набагато більшою загрозою, ніж корупція і Кремль, – йдеться в дослідженні.

Окремо наголошується, що на сьогоднішній день українці є нацменшиною в Чехії і Польщі. А через десять років вони можуть стати в цих країнах домінуючою меншістю.

При цьому європейські країни активно залучають до себе українців з двох причин: по-перше вони самі переживають демографічну кризу, по-друге з політичних міркувань – українці їм ближче, ніж африканці чи азіати.

Українська сільська місцевість зазнала стрімкого спаду населення з часів радянського краху і продовжує страждати від напівзруйнованої інфраструктури та економічної інерції. Ці регіональні реалії, швидше за все, нададуть поточному процесу децентралізації додаткову актуальність.

У довгостроковій перспективі ніщо не перешкоджатиме українцям продовжувати «голосувати ногами», поки Україна не стане більш конкурентоспроможною. Нинішній проміжок життєвого рівня між Україною та навіть найбіднішими країнами ЄС робить подальше перетікання населення неминучим, оскільки Україна опинилася в ненависній ролі джерела постачання в регіони, що боряться з усуненням прогалин у власних збіднених робочих силах.

А громадяни України продовжують покидати свою країну через низький рівень життя і збройний конфлікт.

Читайте також:
Полтавці мають змогу ознайомитись з 56 полотнами з закритої сімейної колекції майстра.
вчора, 13:30
Підприємці придбали апарат штучної вентиляції легень і засоби захисту для потреб Центральної районної лікарні у Нових Санжарах.
вчора, 11:22
Важливий захід для довкілля Пирятинської громади – збереження прибережної зони річки Удай у належному стані.
вчора, 08:56
У межах Опішнянської об'єднаної територіальної громади невдовзі може з'явитися нова дорога.
03 червня, 10:32
Пішохідні доріжки у житловому районі поряд з Інститутом зв'язку через незакінчену роботу комунальників можуть попливти.
03 червня, 08:53
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
02 червня, 11:13