Created with Sketch.

Українці не мають ні часу, ні морального права відкладати все на «після перемоги»

27.01.2023, 15:58
Фото: Facebook

Наше покоління залужило на появу якісно нової України. Дійсно заслужило – кров'ю, потом і власними життями, втраченими у борні за волю.

Під час довгої війни – а у нас довга війна – однією з ключових криз є криза соціального напруження. Воно може вимірюватися примітивною формулою, наприклад: втома × недовіра = напруга.

Втома напряму залежить від ситуації на фронті, навіть не від протяжності конфлікту. Є прогрес, є перемоги – втома спадає, а разом з нею спадає і напруга.

Немає перемог, і навіть у відсутності поразок втома зростає, тому що перемоги дають надію, а надія сильніша за все. Не вірите мені – спитайте Пісочного Чоловіка!

Недовіра, як і втома, поняття відносне, і не вимірюється недовіроміром. Але ключовим поняттям у розумінні недовіри є поняття справедливості, яке у кожного різне, але загальний принцип у більшості людей простий: в одному човні всі мають і працювати, і (найголовніше) страждати однаково.

Звідси всі її прояви у вигляді скарг на тих, у кого є світло від тих у кого нема, звідси суперечки про те – «Хто більше українець?» між тими, хто виїхав і хто залишився. Звідси ж і реакція на Колю Тищенка у Таїланді.

Ми можемо ставитися до цього як завгодно, але це є. Ми втомлені й злі.

Напруга буде зростати та буде спадати. Але вже зараз я бачу навіть по собі, що кількість речей, які мене бісять, різко зросла, і дії відвертих дурнів, на кшталт Тищенка не допомагають мені заспокоїтися.

Так я ще спокійна людина, й у мене є хоч якісь інструменти впливу на ситуацію. І я не думаю, що помилюсь, якщо скажу, що напруга у суспільстві є.

І, так само як під надмірною вагою першими ламаються найслабші кістки в організмі, так і у країні під тиском напруга рве там, де слабко. А слабко у парламенті, слабко у судах, слабко у чиновницькому апараті.

Так само слабко серед совєцьких генералів і серед совєцької системи інституцій, які періодично видають себе за сучасні та модернові. І звідти приходить біль, і там ламається скелет.

Але ж ми можемо і мусимо посилювати організм країни вже зараз. Тобто укріплювати слабке, формувати нове, покращувати й будувати.

Будьмо відвертими із самими собою, не можна відкладати все на "після перемоги", бо ми заслужили на нову Україну. Дійсно заслужили...

Читайте також
Розвинена нація вміло поєднує традиції та сучасні інституції
Політика
Битва йокодзун за ресурси
Політика
За будь-якої незрозумілої ситуації — бомбіть російські НПЗ
Політика
Коли Україні чекати на миротворців НАТО?
Політика
РФ змогла досягти успіхів у гібридній конвенційній війні
Війна
Образ ворога: Кремль демонізує азійських мігрантів
Війна