Українці заплатять 8 млн грн за моніторинг новин про Зеленського, його дружину, Єрмака та Залужного

ПОЛІТИКА
18 січня, 10:03
Українці заплатять 8 млн грн за моніторинг новин про Зеленського, його дружину, Єрмака та Залужного

Центр захисту інформаційного простору України за бюджетні кошти замовить послуги моніторингу українських і закордонних ЗМІ та соцмереж

ДП Центр захисту інформаційного простору України знову замовляє послуги для аналізу інформації про ключових осіб України. Але цікавлять їх не тільки президент України Володимир Зеленський чи його дружина, або ж головком Валерій Залужний.

Державне підприємство вчергове замовить послуги для аналізу інформації про ключових осіб України. Але цікавлять їх не тільки президент України Володимир Зеленський чи його дружина, або ж головком Валерій Залужний. Для чого потрібні подібні послуги та що хочуть з'ясувати — читайте у матеріалі Інформатора. 

Тендер було оголошено Центром захисту інформаційного простору України у системі ProZorro 12 січня 2024 року. Витратити на нього збираються до 8 млн 193 тис. 312 грн.

Послуги мають надаватися до кінця поточного року. Кінцевий строк подання пропозицій до тендеру - 22 січня. Послуги фактично будуть надаватися з лютого.

Згідно з тендерною документацією, постачальнику послуг необхідно буде щоденно моніторити ЗМІ (українські та провідні іноземні з відкритими на загал публікаціями), соціальні мережі (Facebook, Twitter - X, Instagram, YouTube, Telegram, TikTok). Потрібно буде надавати державному Центру захисту інформаційного простору України інформацію про аудиторію, охоплення матеріалу (допису, статті, телесюжету тощо), аналіз телесюжетів. На основі аналізу цих матеріалів надаються звіти 6 днів на тиждень та тижневі і місячні. Моніторити доведеться матеріали про: 

  • Президента України Володимира Зеленського; 
  • Першу леді Олену Зеленську та її фонд;
  • Голову Офісу президента Андрія Єрмака; 
  • заступників голови Офісу президента та радників; 
  • Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного; 
  • Начальника генштабу ЗСУ та його заступників;
  • Кабінет міністрів України та кожного міністра і заступників окремо; 
  • Голову Верховної Ради України Руслана Стефанчука, його заступників Олександра Корнієнка та Олену Кондратюк; 
  • Верховну Раду та ЗСУ як інституції.  

Аналізуватимуть телебачення (не менше 10 національних телеканалів), газети та журнали (не менше 50 друкованих видань), радіо, українські інтернет-сайти (не менше 1000 національних та місцевих). Також доведеться працювати по англомовним, франкомовним, німецькомовним найвпливовішим закордонним ЗМІ (інші у разі потреби).  

Потрібно буде з'ясувати кількість повідомлень щодня, їхню тональність. Що цікаво, потрібно моніторити і єдині новини з телемарафону. При цьому потрібно буде зазначати ведучих і спікерів. За результатами моніторингу щомісяця компанія, яка надає послуги з моніторингу, має робити аналіз сильних та слабких сторін у висвітлення діяльності вказаних осіб, можливості та ризики. Також може проводитися соціологічне опитування щодо вказаних осіб та їх сприйняття аудиторією (певної інформації про них). 

У 2023 році аналогічні послуги з моніторингу медіа довірили ТОВ «Медіатека», за що сплатили з бюджету 7,65 млн грн та ще 1 млн 426 тис. грн.

У 2021-2022 роках ця ж компанія здійснила моніторинг за 6 млн 334,8 тис. грн. Кінцевим власником цієї компанії є народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Маріковський

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Телеканал «Рада» без конкурсу уклав договір з фірмою Кирила Тимошенка (якою керує партнер Шуфрича) на майже 105 мільйонів гривень.

Глава держави Андрій Єрмак, заручившись підтримкою олігархічних засобів масової дезінформації, роблять все можливе, щоб єдиними джерелами дезінформації для українців стали «ЗелеМарафон» та російськомовний телеканал «FREEДОМ», та телеканал «Рада», що щедро фінансуються з бюджету.

Читайте також:
Кримінал
Після всіх цих гучних релізів, все вилучене обладнання, рішенням різних судів, повертається власникам.
15:03
Економіка
«Альтернативи підвищенню податків немає», в 2024 році в бюджеті не вистачає коштів на потреби ЗСУ, - Гетманцев.
24 травня, 10:24
Політика
До обшуків залучили ДСР Нацполіції - один з найкорумпованіших правоохоронних підрозділів, який контролює Олег Татаров
22 травня, 18:37
Політика
Міноборони закликало чинних військових не завантажувати застосунок «Резерв+»
21 травня, 18:09
Опінії
Ворог не тільки суне зі Сходу на Україну, він уміло зосередив свою агентуру на Печерських пагорбах Києва. А саме — на вулиці Банковій.
19 травня, 09:37
Війна
Вітчизняний шоубізнес не знає потреб нації, котра боронить країну від ворога зі Сходу. Тому досі плодяться «Свати» й «Слуга народа».
17 травня, 07:18