Українців вбивають металом, який видобувають та вивозять з України

Опінії
01.10.2022, 13:25
Українців вбивають металом, який видобувають та вивозять з України

Коли буде конфісковано майно "Ростеха"?

Журналіст, оглядач

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Російська корпорація "Ростех" виробляє гелікоптери, танки, літаки та дрони із титана та труб зі своїх підприємств в Україні:  ООО "ВСМПО Титан Украина" та Демурінський  гірничо-збагачувальний комбінат.

Українців вбивають металом, який видобувають та вивозять з України - коли буде конфісковано майно "Ростеха"?

Російська державна корпорація "Ростех" об'єднує 350 підприємств-виробників зброї, і випускає понад 40% Держоборонзамовлення Міноборони РФ.

Саме підприємства "Ростеха" випускають найтехнологічніші озброєння, які вбивають українців: гелікоптери Ка-52, літаки Су-25, Су-30, Су-34, Су-35, танки Т-90М та Т-72Б3,  безпілотники радіоелектронні розвідки Орлан-10Є, зенітно-ракетні комплекси Панцир С1, тепловізійні та оптичні приціли усіх типів та багато іншого.

В усьому цьому озброєнні, особливо в літаках та гелікоптерах є значна доля титану, який виробляється з українського ільменіта.

"С 2015 г. российский импорт титановых (в основном ильменитовых) концентратов составляет не менее 220 тыс т в год. В 2019 г. он увеличился на 13% по сравнению с показателем предыдущего года и составил 304.5 тыс т. Главным поставщиком (85% поставок) оставалась Украина, поставлявшая ильменитовый концентрат с месторождений Малышевское (61-63% TiO2), Волчанское (64-66% TiO2), Иршанской группы (55-57% TiO2), а также рутиловый концентрат (94-95% TiO2) с Малышевского месторождения. Поставки из других стран оказались сравнительно невелики и краткосрочны", — отмечалось в госдокладе Минприроды РФ.

Украинские месторождения до недавних пор по большей части контролировали Group DF и АО "ОГХК". Первая принадлежит опальному олигарху Дмитрию Фирташу, который уже много лет живет в Австрии, откуда американские власти требуют экстрадировать его в США. Второй же добытчик с 2019 г. находится в управлении Фонда госимущества Украины.

Сама "ВСМПО-АВИСМА" в 2012 г. приобрела 75% акций группы Limpieza, которая владеет лицензией на добычу ильменит-циркониевых песков Волчанского месторождения в Днепропетровской области. В финансовом отчете корпорации за 2020 г. говорится, что добыча на месторождении началась в 2016 г. Запасы этого украинского месторождения оцениваются на уровне 5 млн т ильменита, рутила, циркония и прочих полезных ископаемых.

Также работает производитель титановых труб — ООО "ВСМПО Титан Украина", которое является "дочкой" российской компании "ВСМПО-АВИСМА". Предприятие выпускает бесшовные трубы авиационного и общего назначения".

Українців вбивають металом, який видобувають та вивозять з України_1
Українців вбивають металом, який видобувають та вивозять з України_3

За 4 дні до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, 20 лютого,  "ВСМПО-АВИСМА" зробила символічний жест - продала Демурінський ГЗК від одної кіпрської офшорної компанії в іншу. Обидві компанії пов'язані з росіянами, угода суто формальна.

До речі, голова штабу оборони Дніпра Gennady Korban у квітні звернувся до СБУ з вимогою накласти арешт на діяльність підприємств "Ростеха" в Україні, які продовжують свою роботу в тому числі у Дніпропетровській області.

Проте санкції на Демурінський ГЗК та виробника труб "ВСМПО Титан Україна" не накладені досі.

Позбавити громадянства Корбана для президента Зеленського стало набагато більшим пріоритетом, ніж накладення арешту на майно російського виробника озброєння та російських олігархів.

Таким чином, Демурінський ГЗК та "ВСМПО Титан Україна" мають бути після 7 місяців тотальної війни, конфісковані. Ми маємо позбавити росіян можливості вбивати нас далі українським же металом.

І треба нарешті закрити корупційну годівничку для української влади, яка отримує від російських посередників заохочення, які досі не дозволили забрати у росіян їхні об‘єкти. Це просто аморально, якщо Ротенберг, Абрамович, Фрідман, Чемезов та інші друзі путіна будуть і досі володіти в Україні великими підприємствами, а українська влада буде продовжувати їх відверто "дахувати".

Якщо російські олігархи втратять своє майно вони втратять і великий валив, який досі зберігають на нашу владу і це буде вже незворотний процес.

До речі, Демурінський ГЗК - це дуже привабливий об'єкт для інвестицій, якщо виставити на чесний аукціон, то сюди зайдуть найбільші міжнародні корпорації. Давайте будувати з нашого титану літаки для НАТО, а не для росії.

Читайте також:
Політика
«Слуги урода» та ОПЗЖ відмовилися розглядати питання
15:01
Позиція
Навіщо ще лізти у відверто токсичну і ганебну колаборацію з партнером «Газпрому»?
10:25
Політика
Дружина соратника Єрмака позичила гроші у росіян для купівлі будинку у США
10:04
Позиція
Подаю заяви до НАБУ – щодо очевидного конфлікту інтересів родини Козицьких. І до СБУ – щодо перевірки ознак колабораціонізму
20 липня, 08:11
Політика
Суддя Печерського суду Юшков скасував арешт рахунків російського Vbet.
19 липня, 10:05
Політика
З партнерами «Газпрому» плідно співпрацює український бізнес в особі представників інкорпорованої у владу родини Козицьких
18 липня, 10:04