Україні дали «зелене світло» для вступу до НАТО

Опінії
15 червня, 09:37
Україні дали «зелене світло» для вступу до НАТО
Фото: Imago Images

НАТО видало комюніке, де зазначається, що Україна стане членом Північноатлантичного альянсу через ПДЧ. Дати, щоправда, не вказуються.

Політолог

Підтвердження руху України до НАТО через ПДЧ сигнал, безумовно, позитивний. Утім, це не поштовх вперед, а саме сигнал зроблений напередодні саміту Байдена-Путіна, який відбудеться в Женеві вже завтра (16 червня).

Наш інформаційний простір достатньо таки розбалансований; хтось навіть сприймає серйозно заклики наших можновладців, надати нам ПДЧ або і взагалі статус члена НАТО якомога швидше. Мовляв, друзі, як ви думаєте, це призведе до чогось?

А я залишаюся прихильником тієї тези, що міжнародна політика сльозам не вірить, і що у ній нічого не працює автоматично.

Якщо РФ підняла ставки у грі (при цьому, кілька разів), то оцінювати наші перспективи в НАТО в оптиці 2008 року, так ніби аґресії не було вже не вдасться. Аґресія РФ це незаперечний факт, і він навряд чи кудись піде навіть якщо маґічним чином ми завтра отримаємо ПДЧ.

До 2014 року надання статусу члена НАТО могло частково замінити нам обороноздатність. І це зрозуміло, була б превенція; втім зараз уже нічого цю обороноздатність не замінить.

Набагато важливіші за будь-які статуси та меморандуми наразі прямі оборонні договори, укріплення стосунків із партнерами — передусім США, Канадою і Великою Британією. Отримання прямої військової допомоги здатне істотно підвищити ціну аґресії, на відміну від ПДЧ, попри те, що цей статус нам дійсно потрібний.

У цьому контексті затверджений два дні тому пакет військової допомоги Україні від США у 150 мільйонів доларів значно більш відчутний. Все-таки тому, що контрбатарейні радари, безпілотники та системи зв'язку можна помацати руками.

Якщо нам пощастить (а чомусь думається, що так), то при зустрічі Байден і Зеленський підпишуть оборонну угоду, яка розширятиме військову допомогу Україні, в тому числі й летальною зброєю.

Читайте також:
США і ФРН як партнери-ґаранти суб'єктності України підготували нам нову роль. Вона нагадуватиме розтерзану ґвалтівниками жертву.
23 липня, 13:02
"І не дивуйтеся діям Німеччини і США. Вони завжди так робили, особливо демократи"…
22 липня, 19:38
“Кожна маленька пожертва у спільній національній підтримці зробить те саме, що ми зробили з фільмом "Незламні" – кіно побачить світ!”
21 липня, 15:30
Святкування 30 років відновлення Незалежності: індикатором ставлення до України буде рівень представництва держав.
20 липня, 21:04
На головну посаду у Північноатлантичному альянсі нині претендують Даля Ґрибаускайте, Керсті Кал'юлайд і Колінда Ґрабар-Кітарович.
19 липня, 14:00
Несподіваний ґеополітичний розворот Зе-команди у бік КНР може зіграти лихий жарт не так із владою, скільки з Україною у цілому.
19 липня, 10:16