Україні не потрібні науковці?

ПОЛІТИКА
30.07.2024, 09:15
Україні не потрібні науковці?

Заступник міністра освіти, філософ Михайло Винницький порівняв українських науковців та студентів у Польщі з бомжами

Про це повідомив доктор гуманітарних наук з лінгвістики, доцент кафедри мовознавства Інституту славістики ім. Польської академії наук Павло Левчук у Facebook.

Телеграм-канал ГО «Червоний губер» опублікував відео наради за участі Винницького.

«Чим займається український вчитель або студент за кордоном – не питання української держави. Вона не питає, чи він студент, чи він бомжує», – стверджує Винницький. 

Віцепрем’єрка Ірина Верещук, ніяковіючи за колегу перед іншими учасниками наради, намагалася стримати репліки посадовця. 

«Пане, Михайле, ну що це ви таке говорите?», – намагалася зупинити Вінницького під час наради Верещук. 

Українська письменниця, правозахисниця та громадська активістка Анастасія Мельниченко відреагувала на заяву заступника міністра освіти Михайла Винницького, який назвав студентів, вчителів та науковців, які працюють за кордоном, «бомжами».  

У  той час, пише активістка, коли росія посилює свою присутність у західній академії, аби штовхати свої наративи та «русскій мір», українським науковцям за кордоном знову плюнули в обличчя.

Мельниченко наголосила, що зараз західні університети створили унікальну можливість для українців, аби приєднатися до них, дали оплату праці, доступ до бібліотек.

За словами активістки, українські науковці за кордоном публікують статті, пишуть монографії, займаюся наукою і приносять стандарт західної академії в Україну.

«Але для МОН ми «бомжі», і «не науковці». І МОН в особі Винницьконо всіляко демонструє, що ми державі Україна не потрібні», – додає вона.

Письменниця вважає, що українських науковців, яких не поважає власна держава, лише патріотизм стримує від того, аби не «відв'язуватися від української академії».

Наступний рік Мельниченко працює в університеті Турку на позиції, створеній для українських аспірантів. Університет Турку буде оплачувати її час на проведення дослідження в Україні, дасть доступ до університетської інфраструктури.

«Я працюватиму поруч з найкращою дослідницею булінгу сучасності, і тут був би момент Україні сказати: «Вау! Яка чудова нагода! Але ж ні. Фінляндії та Турку не байдуже, Прінстону не байдуже, але для України ми вже не науковці, і байдуже, «бомжі» ми чи вчимося», – з гіркотою завершує українка. 

Сам Винницький вказаний інцидент не коментує. Також поки не було заяв та пояснень з цього приводу і збоку очільника МОН плагіатора Оксена Лісового. 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Забезпечити дешеві кредити для вітчизняної оборонної промисловості — питання держави. Влада продовжує вставляти дрючки у колеса галузі.
27 березня, 13:46
Політика
Уповноважений Верховної Ради України із прав людини заплямував поважну посаду своїми брудними оборудками. Дмитрові Лубінцю час у відставку.
20 березня, 14:55
Опінії
Шобла під проводом Голобортька тримає все суспільство за дебілів, вважаючи покірних лохторотам. Але терпець в українців не вічний.
17 березня, 07:16
Політика
Трускавецька школа дипломатії. Спочатку ображати, потім лазити навколішки.
15 березня, 19:01
Політика
Але чомусь блазень Зеленський не відповідає на питання чим Зеленський порадував Україну та українців.
15 березня, 18:45
Політика
«Смарагдові» щури тікають від свого хазяїна з Офісу на вулиці Банковій. Тепер у них новий, заокеанський господар, який панує у Білому домі.
13 березня, 07:09