Українка Даяна Ястремська вийшла у чвертьфінал Australian Open

СПОРТ
22 січня, 10:27
Даяна Ястремська

Еліна Світоліна знялася з матчу на Australian Open через травму.

Україна отримала другу представницю у чвертьфіналі Australian Open-2024. Даяна Ястремська вибила з турніру нейтральну тенісистку Вікторію Азарєнко.

Ястремська була однією з трьох українок, що пройшли до четвертого кола на Australian Open-2024. І могла повторити одразу кілька досягнень, які підкорилися Марті Костюк: 21-річна українка першою подолала четвертий раунд змагань та вперше в кар'єрі пройшла до чвертьфіналу.

Ястремській, яка розпочала виступи ще в раунді кваліфікації, вдалося вибити з турніру вже сьому тенісистку. Нею стала Азарєнко, 18-та сіяна, з якою Даяна вже зустрічалася вчетверте (рахунок 2:1 на користь «нейтральної» білоруски).

Як минув матч Ястремської?

• Перший сет українська тенісистка змогла закінчити перемогою на тай-брейку. Причому події постійно змінювалися: спершу Даяна вела 3:1, потім програла три гейми поспіль. А за рахунку 5:6 відіграла два сет-поїнти та з четвертої спроби перевела гру у тай-брейк, де й перемогла.
  • Ключовим моментом гри Ястремської стала її агресія: українка значно більше ризикувала за суперницею (21 віннер проти шести в Азарєнко). При цьому поступалася білорусці за кількістю невимушених помилок (25 проти 16).
  • У другій же партії Ястремська програвала 0:3, але змогла здобути перемогу у вольовому стилі. У наступних семи геймах українка програла лише один та обіграла Азарєнко з рахунком 6:4.
  • Матч між тенісистками тривав 2:10 години. Ястремська продовжила грати агресивно й у другій партії: закінчила поєдинок з 38 віннерами, але й здійснила 37 невимушених помилок.

Це перший в історії вихід до 1/4 фіналу на рівні всіх Грендслемів. Попередній найкращий результат — 1/8 фіналу на Вімблдоні-2019, цей же рекорд українка повторила раніше на Australian Open-2024, дійшовши до цієї стадії.

Україна вперше в історії буде представлена двома тенісистками на стадії чвертьфіналу турніру Грендслем. Крім Ястремської, туди пройшла й Марта Костюк.

Перша ракетка України Еліна Світоліна знялася з матчу четвертого кола на Australian Open-2024. Українська тенісистка не змогла завершити гру проти 19-річної чешки Лінди Носковою.

Еліна Світоліна

Світоліна розпочала матч проти Носкової, програвши три стартові гейми. За рахунку 2:0 українська тенісистка взяла медичний тайм-аут, після якого вирішила знятися з гри.

Причина зняття Світоліної полягала у травмі спини. Українка не змогла стримати емоцій, покидаючи межі корту.

Українська тенісистка Марта Костюк перемогла чешку Маркету Вондроушову в півфіналі турніру WTA 500 у Штутгарті.
20 квітня, 20:20
Українські тенісистки здобули дві перемоги на старті матчу з Румунією
13 квітня, 13:12
За місце у фіналі українки зіграють з лідерками посіву.
05 квітня, 18:12
Українка зіграє з першою ракеткою світу Швьонтек
15 березня, 11:55
Українка поступилася китаянці Цінь Вень Чжен та вибула у півфіналі Australian Open-2024
25 січня, 16:25
За вихід до чвертьфіналу Ястремська побореться з «нейтральною» росіянкою Вікторією Азарєнкою
20 січня, 10:36