Українські війська перейшли у контрнаступ

ВІЙНА
11 травня, 10:46
Українські війська перейшли у контрнаступ

Росія депортувала 1,2 млн українців до концтаборів

У вівторок командування ЗСУ заявило, що населені пункти на північ і північний схід від Харкова звільнені від окупаційних військ.

Тетяна Апатченко, пресофіцер 92-ї окремої механізованої бригади, основного українського підрозділу в цьому районі, підтвердила, що українські війська останніми днями відбили населені пункти Черкаські Тишки, Руські Тишки, Борщова та Слобожанське на північ від Харкова.

Радник міноборони України Юрій Сак заявив, що завдяки цим успіхам  сили окупантів були витіснені із зони досяжності Харкова, який зазнає постійних обстрілів з початку війни.

«Військові операції українських збройних сил навколо Харкова, особливо на північ і північний схід від Харкова, є своєрідною історією успіху, – сказав Сак агентству Reuters. – Українська армія змогла відтіснити цих військових злочинців на лінію, яка недосяжна для їхньої артилерії».

Змусивши окупаційні війська відступити під Харковом, Україна може змусити Москву перейти на захист своїх протяжних ліній постачання в Ізюмі.

На цьому фоні директор Національної розвідки США Евріл Хейнс заявила, що володимир путін, мабуть, готується до тривалого конфлікту.

«путін стикається з невідповідністю між його амбіціями і нинішніми військовими можливостями росії, і це, ймовірно, означає, що в найближчі кілька місяців ми можемо рухатися більш непередбачуваною і потенційно ескалаційною траєкторією», – заявила Хейнс.

Тим часом у Пентагоні заявили, що отримали докази насильницької депортації українців до росії. Про це заявив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі.

«У нас є відомості того, що українців вивозять проти їхньої волі до росії», - заявив Кірбі.

Також він додав, що в США поки що немає даних щодо того, скільки українців було депортовано до росії. Проте за даними офіційного Києва московитські окупанти насильно вивезли у внутрішні райони росії, до Сибіру та Примор'я близько 1,2 мільйона жителів України.

Також стало відомо, що в росії виявлено 66 таборів для примусово депортованих українців. Табори знаходяться в колишніх радянських санаторіях та інших об'єктах у Сибіру, ​​на Північному Полярному колі та Далекому Сході.

Буквально днями російські окупанти примусово вивезли до Владивостока 300 жителів Маріуполя. Вони не мають ні грошей, ні зв'язку.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
ПРОТИПОВІТРЯНА ОБОРОНА ЗБИЛА ВІСІМ РАКЕТ ТА СІМ БпЛА
04 травня, 08:07
Війна
У частині міста перебої з електропостачанням
03 травня, 21:25
Світ
російські війська не зможуть потрапити до країни. Принаймні на цьому етапі.
02 травня, 13:27
Світ
Ізраїльські окупанти розпилили сльозогінний газ над мечеттю аль-Акса. Це відбулося під час молитви.
23 квітня, 15:28
Війна
Їх сумарний ракетний залп становить не менше ніж 28 ракет
19 квітня, 16:40
Опінії
Подумайте про те, чого досяг путін за 38 днів війни з Україною?
03 квітня, 08:55