Українські військовослужбовці прямують до США для навчання системі Patriot

ВІЙНА
11 січня, 12:38
Українські військовослужбовці прямують до США для навчання системі Patriot
Фото: google

Близько 100 українських військовослужбовців відправляться до Форт-Сілла, щоб навчитися працювати з системою протиракетної оборони Patriot.

Протягом кількох місяців Україна просила США надати систему керованої ракетної оборони «земля-повітря», оскільки вона може націлюватися на літаки, крилаті ракети та балістичні ракети меншої дальності. Під час свого візиту до США наприкінці грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що Patriot матиме значення для зміцнення оборони Києва від вторгнення росії.

"Кількість українців, які прямують до Форт-Сілл, приблизно дорівнює кількості, необхідної для роботи однієї системи", — сказав речник Пентагону генерал ВПС Пет Райдер. Він додав, що українці зосередяться на навчанні експлуатації та обслуговування системи. Навчання зазвичай займає кілька місяців, але зі слів генерала Райдера підготовка буде скорочена. За його словами, Форт-Сілл було обрано тому, що в ньому вже працюють відповідні школи підготовки.

Системи Patriot доповнять різноманітні засоби протиповітряної оборони, які як США, так і партнери по НАТО мають постачати Україні. США також пообіцяли створити вісім національних передових зенітно-ракетних систем середньої дальності (NASAMS), а також системи протиповітряної оборони Avenger.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Тепер офіційні особи США підозрюють, що повітряну кулю відправили для шпигування на бази на Гуамі та Гаваях.
17 лютого, 13:47
Політика
Колишній президент США має розумові відхилення та палку любов до всього російського. Тому Владімір Путін активно використовує його.
14 лютого, 18:14
Опінії
Затримка дала США можливість вивчити пристрій і врятувати корисний вантаж
06 лютого, 12:37
Опінії
Вони швидко пересуваються, несучи солдатів, і можуть бути озброєні різною зброєю.
22 січня, 14:35
Світ
Блінкен не став вдаватися до подробиць про те, що ще США можуть надати Україні.
18 січня, 11:25