Created with Sketch.

«Українські» злочини муляють очі полякам, а московські ні

08 грудня, 17:30
Фото: Facebook

Варшава свідомо посилює конфліктну ситуацію проти Києва, бо вбачає у ньому загрозу для своєї величі. Москву ж поляки бояться до дрижаків.

У 1794 році головорізи Алєксандра Суворова вирізали 20 тисяч поляків, які захищали Варшаву. Московити стріляли у натовп, не розбираючи нікого.

Немовлята лежали біля грудей своїх матерів, убиті лежали купою. Проте поляки не згадують «празьку різанину», не вимагають каяття за очевидний воєнний злочин.

Жертвами «Польської операції» НКВД СССР у 1937-1938 роках стало 143 810 осіб, з яких 111 091 розстріляно. Поряд із ксьондзами та військовиками терор було поширено на селян, робітників, службовців і освітян.

Однак Польща не домагається ексгумації та вибачень, навпаки поляків цікавить виключно українська Волинь!

У 1940 році біля Катині карателі НКВД розстріляли 22 000 громадян другої Речі Посполитої. Зокрема, 900 в'язнів із тюрем Львова, 500 — Тернополя, 400 — Станіславова, 200 — Дрогобича, по 500 — Луцька та Рівного.

Серед них — 10 000 польських офіцерів та понад 7 000 цивільних осіб, але поляки згадують тільки Волинь. У 1940 році поблизу Харкова карателі НКВД розстріляли 3 809 польських офіцерів і 500 мирних поляків.

І вже за вісім десятиліть — у 2022 році — російські ракети «Смерч» із забороненими міжнародним правом боєприпасами розбили плити з іменами загиблих. Росіяни стирали пам'ять про один злочин — іншим, але поляки згадують лиш і тільки одну Волинь.

Врешті, 2010 року поблизу Смоленська загинули президент Польщі Лєх Качиньски, а також депутати, начальник генерального штабу, генерали, голова Національного банку, рідні жертв катинських розстрілів.  Це була справжня трагедія для сусідньої країни.

Ярослав Качиньски — брат убитого росіянами президента, неодноразово заявляв про причетність РФ до катастрофи. Та чи відповість Москва за цей злочин, адже поляків цікавить виключно Волинь, яка їм наче більмо на очі?

Читайте також
Фільми про Голодомор: що варто подивитися
Історія
Навіки 27...
Війна
На милицях на війну
Війна
Парламентський десант у Полтаві вирішував долю імперських символів
Історія
Сьогодні День пам’яті полеглих захисників України.
Історія
27 серпня у Львові відкриють меморіальну дошку Ірині Фаріон
Політика