Український спорт: змагання з корупції

Опінії
15.01.2020, 11:50
Український спорт: змагання з корупції
Фото: 24 канал

Схеми грошових поборів працюють у спорті ще досі.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Прошу керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Володимировича Калужинського зобов’язати детектива НАБУ Богдана Олександровича Прокопенка переглянути цей відеосюжет, що побачив світ 13 січня 2020 року на каналі Espreso.TV, і порівняти його з тими фактами, які я повідомив у НАБУ 11 січня 2020 року, допитаний як заявник у кримінальному провадженні №42019000000002097, зареєстрованому Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою щодо витівок прокурора Києва Романа Говди й екс-міністра молоді та спорту Ігоря Жданова.

У ході допиту я в деталях розповів про головну корупційну схему в Мінмолодьспорт, яку вибудували Жданов і Говда, і яку зараз опанував новий міністр Володимир Бородянський.

Суть корупційної схеми полягає в тому, що Жданов, якому Говда гарантував повну безкарність, видав низку нормативно-правових актів, у яких зазначено, що до участі в державних спортивних заходах на території України не допускаються спортсмени (передусім йдеться про масовий та дитячий спорт), які не вступили в одну з псевдо-громадських організацій, що діють при міністерстві і які очолюють або безпосередньо співробітники міністерства (наприклад, перший заступник Жданова Ігор Гоцул очолює громадську організацію «Федерація легкої атлетики») або їх довірені особи.

Подібна вимога прямо заборонена ч.4 ст.36 Конституції України та ст.5 Закону України «Про громадські об’єднання» тому суди неодноразово виносили рішення, зобов’язуючи Мінмолодьспорт скасувати цю вимогу, але Жданов відмовився виконувати судові рішення.

Як пояснював мені та Ігорю Луценку прокурор Києва Говда, це було зроблено за його порадою, позаяк Говда й Жданов, які разом заробляли на поборах зі спортсменів, дійшли висновку, що «Конституція України є недосконалою».

Обов’язкове членство в псевдо-громадських організаціях було запроваджено Ждановим і Говдою не тільки для того, щоби обкласти спортсменів грошовими поборами під виглядом «безповоротної фінансової допомоги, без ПДВ», а, передусім, щоби розкрадати гроші державного бюджету, які виділяються на проведення спортивних заходів.

Ці гроші Жданов переказував цим «громадським організаціям», гроші розкрадались, передусім через фірму «Атлетик-Віва», власником якої є брат Гоцула, а самі заходи проводились за рахунок самих спортсменів чи їхніх батьків.

Якщо ж спортсмени або тренери починали обурюватись крадіжкою бюджетних коштів, то їх виключали з псевдо-громадської організації і вони вже не могли брати участі в змаганнях.

Зараз ця схема разом з фірмами, через які розкрадаються бюджетні кошти, повністю перейшла Бородянському. Новий міністр відмовився виконувати численні судові рішення й продовжує заробляти на корупційних схемах попередників.

Єдина різниця – тепер заступником міністра є не керівник псевдо-громадської організації «Федерація легкої атлетики», а керівник псевдо-громадської організації «Федерація плавання».

Втім, від цього ані побори зі спортсменів, ані масштаб розкрадання бюджетних коштів не зменшився. А навіть збільшився, оскільки Бородянський та цей його заступник Шумілін ще й виписують собі колосальні премії.

Що ж стосується Андрія Володимировича Калужинського, то моє прохання спричинено, звісно, не сподіваннями на те, що підлеглий йому детектив НАБУ вдягне кайданки на Жданова, Гоцула, Говду, Бородянського та Шуміліна.

Бо якби Калужинський хотів би створити хоча б видимість боротьби з корупцією, він би зробив це ще в жовтні минулого року – для цього достатньо було викликАти Бородянського та Шуміліна на допити до тих пір, доки вони не виконають судові рішення та не скасують нормативно-правові акти та накази Жданова, якими на території України забороняється допускати до участі в державних спортивних заходів спортсменів, тренерів і спортивних суддів, що не вступили в псевдо-громадську організацію на кшталт тієї, яка належить Шуміліну, і не заплатили Шуміліну гроші.

Тож звертаюсь я з наступною пропозицією.

Оскільки Калужинський є великим любителем халявного відпочинку в мисливському господарстві «Поліське-Сарни», я готовий оплачувати розваги Андрія Володимировича, а також сплатити йому суму, необхідну для того, щоби він, нарешті, викликав Бородянського на допит і поцікавився, чи збирається той добровільно виконувати судові рішення.

Щоправда, людина я небагата, але я влаштую публічний збір коштів і відкрию спеціальний рахунок для збору грошей для керівника Головного підрозділу детективів НАБУ – аби він бодай один раз виконав свої службові обов’язки й припинив хоча б одну корупційну схему за чотири з половиною роки існування цього «антикорупційного» органу.

Джерело

Читайте також:
Полтава
Детектив вказав, що квартира нібито обійшлася дружині у 670 тис. гривень.
20 лютого, 09:48
Політика
Руслан Сафроняк у 2023 році завершив будівництво будинку площею 138,6 кв. м.
17 лютого, 15:10
Політика
Детективи НАБУ купують квартири та будинки за мільйони гривень.
16.12.2023, 09:19
Політика
Ось і добігає кінця фарс під назвою «Конкурс на посаду директора НАБУ».
02.03.2023, 13:23
Політика
Кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, як накопичив за час навчання 15 тисяч доларів
23.02.2023, 11:21
Політика
Комісія з відбору директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосила 22 кандидати, які дійшли до етапу співбесід
17.01.2023, 09:45