Український математик став лауреатом премії Вольфа

ПОЛТАВА
17.02.2018, 07:04

Уродженця Харкова Володимира Дрінфельда, який працює в університеті Чикаго, разом із колегою по вишу нагородили премією Вольфа у сфері математики за роботи з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики.

Премію Вольфа у сфері математики за 2018 рік присудили Володимиру Дрінфельду й Александеру Бейлінсону, які працюють в університеті Чикаго (США). Дрінфельд є членом-кореспондентом Національної академії наук (НАН) України, – повідомляє сайт НАН.

Лауреатами премії вчені стали за цикл інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики.

«Ідеться про результати першорядної ваги, які створюють геометричну модель алгебраїчної теорії, що відіграє ключову роль у теорії полів та фізичній теорії струн, і в такий спосіб посилюють плідну взаємодію між сучасними фундаментальною математикою та фізикою»,– ідеться в повідомленні.

Премію Вольфа щорічно вручає ізраїльський фонд імені Рікардо Вольфа за досягнення в хімії, фізиці, математиці, сільському господарстві, музиці. Її вважають другою за престижністю природничо-науковою премією після Нобелівської премії. Розмір премії становить $100 тис.

Дрінфельду 64 роки, він уродженець Харкова. Перед еміграцією до США в 1999 році працював у Фізико-технічному інституті низьких температур у Харкові.

У 1990 році став лауреатом Філдсівської премії, яку вручають раз на чотири роки математикам, не старшим за 40 років.

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35