«Укргазвидобування» оголосило тендер на 540 млн грн, минаючи систему ProZorro

ПОЛТАВА
31.05.2016, 16:12

Оголошено тендер на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій

У травні цього року державна компанія ПАТ «Укргазвидобування» оголосила про тендер на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзриву пласта, минаючи Систему публічних електронних закупівель ProZorro. 
Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив полтавський експерт з питань паливно-енергетичного комплексу Геннадій Сікалов, зазначивши, що вартість таких операцій в річному плані складає 540 000 000 грн.


За словами Сікалова, крім того, що тендер був оголошений без дотримання вимог законодавства України про публічні і державні закупівлі, він є протиправним з точки зору природоохоронного законодавства і має ознаки корупційної складової. Експерт розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив про те, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.

Геннадій Сікалов стурбований тим, що керівництво державної компанії в порушення процедури відкритих торгів провело переговори з вибірковими потенційними учасниками майбутньої закупівлі. На користь цього свідчить і той факт, що ВАТ «Укргазвидобування» як державна компанія не зареєструвала оголошення про тендер в системі державних закупівель ProZorro, а на підготовку технічно складних тендерних пропозицій потенційних учасників дали тільки 16 робочих днів (кінцевий термін подачі документів - 6 червня 2016 року). 

Фото: Геннадій Сікалов

На думку Геннадія Сікалова, якщо ця прихована корупційна схема спрацює, витрачені більш півмільярда гривень з державного бюджету будуть закладені в нові тарифи на газ для населення.

Тому експерт в галузі енергетики заявив, що підготував звернення до Генеральної прокуратури України, яка повинна якомога швидше провести перевірку діяльності ПАТ «Укргазвидобування» про проведення непрозорого тендеру на здійснення гідророзривів на родовищах компанії в Харківській і Полтавській областях.

Сікалов переконаний, що такі дії керівництва держкомпанії становлять загрозу безпеці всієї України в енергетичній та екологічній сфері. Тому тендер, оголошений в порушення законодавства, повинен бути припинений, пишуть Коментарі.

Варто зазначити, що про конкурс стало відомо 19 травня, а вже наступного дня глава «Укргазвидобування» Прохоренко похвалився в Facebook про те, що вже обговорив тендер з 11 світовими компаніями. При цьому, докладної документації по тендеру досі ніде немає.

Інформація інтернет-видання Главком.

Читайте також:
Ще вчора вранці, 3 квітня, в Полтавській області було 4 підтверджених лабораторією випадків коронавірусу. На вечір ця кількість подвоїлась.
вчора, 08:35
Палає ліс біля села Жирки у Кобеляцькому районі. На гасінні пожежі працює 18 одиниць техніки та 52 рятувальника.
03 квітня, 19:25
З 6 квітня транспорт Полтави перевозитиме тільки медиків, військових, поліцію і продавців.
03 квітня, 18:55
Ввечері 3 квітня ПЛР-тест підтвердив коронавірус у 69-річного чоловіка з Кременчука. Ще 4 позитивні експрес-тести – в працівників заводу.
03 квітня, 18:30
До 15 травня у Горішні Плавні на Полтавщині доставлять човен для скошування очерету. Комунальники купили його за 6 млн грн.
03 квітня, 15:35
Якщо людина помре від коронавірусу, її тіло перед похованням оброблять хлором. На похорон зможуть прийти до 10 родичів.
03 квітня, 14:25