Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах

23 червня, 13:05
Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах

Це унікальний проект, метою якого є просування біологічного різноманіття в сучасних мегаполісах.

У Нідерландах відзначилися в справі побудови соціального житла. У цій країні створили вертикальний ліс, який складається зі 125 дерев та називається "Вежа Трудо". Перші мешканці зможуть заїхати в незвичайний будинок вже наступного місяця.

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_1

Мета проекту

Вертикальний ліс в Ейндховені − є не просто середовищем для соціально житла. Це унікальний проект, метою якого є просування біологічного різноманіття в сучасних мегаполісах. Крім 125 дерев, в рукотворному лісі росте понад 5000 кущів та інших рослин, які поглинають вуглекислий газ і виробляють майже 14 тонн кисню.

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_2

Як створювався вертикальний ліс

Реалізація цього масштабного проекту завершилася 2 червня, коли на фасаді вежі Трудо було висаджене останнє дерево. Рослини для висадження у вертикальному лісі підбиралися за участю італійського ботаніка Лаури Гатті.

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_3
Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_4

На сьогодні проект можна вважати цілком успішним, в рукотворному «лісі» вже виявлено перше пташине гніздо. Тепер архітектори з цікавістю очікують, щоб побачити, як буде виглядати Вежа Трудо протягом чотирьох сезонів, коли листя на деревах буде опадати та замінюватися новим.

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_5

У вертикальному лісі є невеликі квартири, площа кожної не перевищує 50 квадратних метрів. При проектуванні житла враховувалися особливості та потреби людини, для якої воно створювалося. У кожній квартирі передбачена тераса, а на балконі висаджене дерево і кілька десятків кущів. Це створює природне середовище для проживання людини, і житло в цьому вертикальному лісі має особливо сподобатися тому, хто дбає про екологію і піклується про стан навколишньої природи.

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_6

Вертикальний ліс має 19 поверхів, і всі вони вкриті зеленими насадженнями. Для висаджування рослин використовували спеціальний субстрат. Дерева ретельно відбиралися, адже потрібно було вибрати ті, які проявлять максимальну життєздатність в нестандартних умовах. Варто очікувати, що з часом цей цікавий проект повністю себе виправдає, і на створення вертикальних лісів звернуть увагу і в інших країнах.

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_7
Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_8
Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах_9

Читайте також:
У селі Маячка Полтавського району завдяки активній позиції громадян постане нова зелена зона для відпочинку.
вчора, 08:52
Загальний обсяг рукотворної маси (всього, що випродукувала людина) цьогоріч вперше перевищив наявну масу живої природи.
25 жовтня, 13:22
Комунальне підприємство "Житомирводоканал" має сплатити багатомільйонний штраф за завдану шкоду річці Тетерів та її притокам.
22 жовтня, 07:28
Згідно з дослідженням, кількість вуглецевих викидів різко відновлюється і зростає.
14 жовтня, 17:12
Учні Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського долучилися до екоакції з відтворення лісів на Полтавщині.
11 жовтня, 08:12
Україна входить до переліку держав світу, в яких виснаження такого надважливого природного ресурсу як пісок матиме катастрофічні наслідки.
10 вересня, 10:36