Урок для України

ІСТОРІЯ
12 травня, 16:40
Урок для України

25 років тому було підписано "мирний договір" між ЧРІ та росією

12 травня 1997 року, за підсумками тривалих переговорів між державною комісією Чеченської республіки Ічкерія, яку очолював перший віцепрем'єр ЧРІ Мовладі Удугов та державною комісією рф, яку очолював секретар Ради Безпеки рф Іван Рибкін відбулося офіційне підписання міждержавного договору.

Договір про мир, який був підготовлений комісією ЧРІ та рф під керівництвом Удугова та Рибкіна підписали президент ЧРІ Аслан Масхадов та президент рф Борис Єльцин.

Міжнародні експерти та юристи вказують, що цей договір був юридичним визнанням незалежності ЧРІ, бо не існує такого поняття, як «мирний договір» між федеративною державою та однією з її складових частин.

Договір про мир та принципи взаємовідносин між російською федерацією та Чеченською Республікою Ічкерія.

Високі сторони, бажаючи припинити багатовікове протистояння, прагнучи встановити міцні рівноправні, взаємовигідні відносини, домовилися:

  1. Назавжди відмовитися від застосування та загрози застосування сили під час вирішення будь-яких спірних питань.
  2. Будувати свої відносини відповідно до загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, при цьому сторони взаємодіють у сферах, що визначаються конкретними угодами.
  3. Договір є основою для укладання подальших договорів та угод по всьому комплексу взаємин.
  4. Договір складено у двох примірниках, причому обидва примірники мають рівну юридичну силу.
  5. Цей договір набирає чинності з дня підписання.

ПРЕЗИДЕНТ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ (підпис) Б. Єльцин
ПРЕЗИДЕНТ ЧЕЧЕНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ІЧКЕРІЯ (підпис) А. Масхадов

Урок для України_1


За два роки московія порушила умови цього "мирного договору".

У 1999 році, з 4 до 16 вересня, ФСБ провело серію вибухів у кількох містах Росії (Москві, Волгодонську та Буйнакську). Відповідальність за ці теракти московити поклали на чеченців.

23 вересня 1999-го Єльцин підписав секретний указ №1255с "Про заходи щодо підвищення ефективності контртерористичних операцій на території Північно-Кавказького регіону рф" . Того самого дня московитські війська розпочали масовані бомбардування житлових кварталів Грозного та його околиць, а 30 вересня вони увійшли на територію Чечні.

Ми вкотре переконуємося, що «договір з росією не вартий паперу, на якому він написаний» і України не повинна повторити помилок, які колись зробила Ічкерія, та які привели до кровопролитної війни та втрати незалежності.

Читайте також:
Війна
Командування російських окупаційних сил віддало в оренду найманцям путінського кухаря Євгєнія Прігожина мінімум один штурмовик Су-25.
13 травня, 21:45
Світ
До Сенату США внесли резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму
11 травня, 13:25
Історія
Національні символи є тією опорою, на яких тримається колективна свідомість, а отже згуртованість уже дорослого народу.
10 травня, 10:36
Війна
Уродженець тимчасово окупованого Сватового Євген Семидоцький опинився у руках російських загарбників і терористів самозваної "ЛНР".
05 травня, 19:12
Війна
Ворожа диверсійно-розвідувальна група взяла у полон і завдала фізичного насилля водію обстріляного евакуаційного автобуса у Попасній.
01 травня, 22:05
Війна
Чим жорстокіше російські загарбники поводяться з українцями на окупованій території, тим частіше палатиме всередині самої федерації.
28 квітня, 08:18