Уряд Чилі змінить Конституцію, ухвалену за часів Піночета

СВІТ
26 жовтня, 08:51
Уряд Чилі змінить Конституцію, ухвалену за часів Піночета
Фото: Atlantic Council

Багатотисячні протести, які тривають другий рік у містах Чилі, змусили владу країни взятися за перегляд Основного Закону.

Таку інформацію вранці 26 жовтня повідомили журналісти видання "Reuters".

Зазначається, що протестувальники з-поміж ліворадикальних угруповань домагаються зміни Конституції, яку ухвалили в 1980 році за часів президентства Авґусто Піночета.

Їхніми головними тезами є: збільшення громадських свобод; покращення соціально-економічного становища населення; концентрування уваги уряду на охороні здоров'я, пенсіях та освіті; позбавлення Католицької Церкви важелів впливу на політику Чилі.

Президент країни Себастьян Піньєра вже заявив, що влада готова дослухатися до вимог і пропозицій протестувальників, але діалог не має ґрунтуватися на насиллі та вуличних безладах.

«Наша Батьківщина розділена тривалими демонстраціями, сутичками молоді з правоохоронцями. Але тепер ми повинні об'єднатися й осучаснити наш Основний Закон новим змістом, де Чилі буде визначено як дім для всіх громадян, що, з рештою, успадкували надбання минулих, виражають волю нинішніх і сподівання майбутніх поколінь», — наголосив президент країни.

Читайте також:
На думку підприємців рішення про запровадження обмежень є дискримінаційним.
16 листопада, 14:45
Людей затримують в Мінську, в Новополоцьку, Гомелі, Бресті, Світлогорську і Вітебську.
15 листопада, 13:15
Зіткнення сталися між демонстрантами, як прийшли на мітинг та неомарксистами, які намагалися перешкоджати мирному мітингу.
15 листопада, 10:11
Українці вимагають спростити легалізацію транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
05 листопада, 14:28