Уряд Чилі змінить Конституцію, ухвалену за часів Піночета

СВІТ
26.10.2020, 08:51
Уряд Чилі змінить Конституцію, ухвалену за часів Піночета
Фото: Atlantic Council

Багатотисячні протести, які тривають другий рік у містах Чилі, змусили владу країни взятися за перегляд Основного Закону.

Таку інформацію вранці 26 жовтня повідомили журналісти видання "Reuters".

Зазначається, що протестувальники з-поміж ліворадикальних угруповань домагаються зміни Конституції, яку ухвалили в 1980 році за часів президентства Авґусто Піночета.

Їхніми головними тезами є: збільшення громадських свобод; покращення соціально-економічного становища населення; концентрування уваги уряду на охороні здоров'я, пенсіях та освіті; позбавлення Католицької Церкви важелів впливу на політику Чилі.

Президент країни Себастьян Піньєра вже заявив, що влада готова дослухатися до вимог і пропозицій протестувальників, але діалог не має ґрунтуватися на насиллі та вуличних безладах.

«Наша Батьківщина розділена тривалими демонстраціями, сутичками молоді з правоохоронцями. Але тепер ми повинні об'єднатися й осучаснити наш Основний Закон новим змістом, де Чилі буде визначено як дім для всіх громадян, що, з рештою, успадкували надбання минулих, виражають волю нинішніх і сподівання майбутніх поколінь», — наголосив президент країни.

Читайте також:
Напередодні дипломатичних перемовин між представниками грецької та турецької частини Кіпру, у його столиці пройшов багатотисячний марш.
26 квітня, 10:42
Ексгенпрокурор Рябошапка заявив, що підстав тримати Антоненка під вартою немає.
16 березня, 14:42
В Офісі президента намагаються переконати лідерів націоналістичних рухів, щоб ті виступили публічно проти Сергія Стерненка.
24 лютого, 15:46
Ручні радикали Авакова прийшли на "опозиційний" мітинг ОПЗЖ, де сьогодні має виступати Володимир Зеленський
08 лютого, 11:25