Уряд США просить українця Макса Полякова продати свою частку у Firefly Aerospace

СВІТ
30.12.2021, 15:25
Уряд США просить українця Макса Полякова продати свою частку у Firefly Aerospace

Урядовці посилаються на міркування національної безпеки.

Уряд США просить українського підприємця Макса Полякова продати свою частку в ракетній компанії Firefly Aerospace Inc. Уряд посилається на міркування національної безпеки. Про це повідомляє  Bloomberg.

Firefly, приватна ракетна компанія (Остін, штат Техас), протягом кількох років підтримувалася Поляковим. Представники уряду та аерокосмічної промисловості висловили побоювання, що цінні технології можуть потрапити до України, московії чи інших країн, які намагаються розробити ракетні програми.

Наприкінці листопада Поляков отримав лист від Комітету з іноземних інвестицій у США (CFIUS), в якому йшлося про проблеми національної безпеки та містилося прохання до Полякова та його інвестиційної фірми Noosphere Venture Partners продати свою приблизно 50% частку в Firefly.

Поляков погодився з цією вимогою, стверджуючи при цьому, що його володіння Firefly не становить загрози національній безпеці.

Noosphere Ventures оголосила сьогодні, що має намір залучити інвестиційно-банківську компанію для надання допомоги у продажу частки Noosphere Ventures у Firefly Aerospace", - йдеться у заяві компанії Полякова.

За словами двох людей, знайомих із ситуацією, уряд США припинив поточні операції із запуску ракети Firefly з авіабази Ванденберг, оскільки розглядається питання власності з Поляковим.

Компанія Firefly Aerospace, де Поляков — є мажоритарним акціонером спеціалізується на випуску ракет класу Alpha, що доставляють вантаж на Місяць. У планах виробництво ракет Beta з підвищеною вантажопідйомністю.

Читайте також:
Світ
Ілон Маск поділився з журналістами новітньою версією свого бачення майбутнього космонавтики
11 лютого, 18:35
Світ
Створенням апарата для цієї місії займається Інститут космічних досліджень
09 лютого, 14:21
Світ
У майбутньому новою основою космічної науки стануть комерційні космічні платформи
02 лютого, 16:40
Світ
SpaceX планує запустити 52 ракети за рік – по одній на тиждень
28 січня, 18:22
Світ
Кількість супутників SpaceX для системи глобального інтернету Starlink перевищила 2 тисячі
20 січня, 17:25
Економіка
Старт відбудеться в рамках місії Transporter 3
13 січня, 11:52