Уряд «Талібану» оголосив про обмін полоненими зі США

ПОЛІТИКА
21.01.2025, 09:57
Уряд «Талібану» оголосив про обмін полоненими зі США

Уряд «Талібану» оголосив про звільнення Сполученими Штатами афганського в’язня в обмін на ув’язнених із США.

Угода була укладена за посередництва Катару.

«В результаті тривалих і плідних переговорів між Ісламським Еміратом Афганістан і Сполученими Штатами Америки афганський боєць Хан Мохаммад, який перебував у в’язниці в Америці, був звільнений в обмін на американських громадян і повернувся в країну», – йдеться в заяві міністерства закордонних справ Афганістану, додаючи, що Мохаммад відбував довічне ув’язнення після того, як був арештований «майже два десятиліття тому».

У 2008 році американський суд засудив 38-річного Хана Мохаммеда до двох термінів довічного ув’язнення за звинуваченнями в зберіганні наркотиків і наркотероризмі. Як стверджувала сторона обвинувачення, «жорстокий джихадист і торговець наркотиками Хан Мухаммед намагався вбити американських солдатів в Афганістані за допомогою ракет».

Його заарештували 29 жовтня 2006 року.

За даними Мін’юсту США, розслідування почалося в серпні 2006 року, коли афганський фермер звернувся до агентів Управління боротьби з наркотиками (DEA) через місцеві афганські правоохоронні органи. Він надав їм інформацію про те, що таліби в Пешаварі, Пакистан, намагалися завербувати його для проведення ракетного удару по аеродрому Джелалабад – об’єкту, який спільно використовують сили США та НАТО в Афганістані.

Таліби ідентифікували свого місцевого координатора операцій як Хана Мохаммеда. Cлідство також повідомляло про отримання доказів, що Мохаммед брав участь у торгівлі опіумом і героїном.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Путін також демонструє зацікавленість у збереженні контакту з президентом США.
вчора, 08:17
Політика
Французький лідер Емманюель Макрон вважає, що хартія «Ради миру» виходить за межі Сектору Гази.
19 січня, 21:45
Політика
Американський президент пообіцяв запровадити мита, якщо угоду щодо Гренландії не буде укладено.
19 січня, 20:05
Політика
Тема України відходить на другий план на Всесвітньому економічному форумі в Давосі через заяви Трампа щодо Гренландії.
19 січня, 13:25
Політика
«Я більше не зобов’язаний думати про мир»: Трамп вимагає Гренландію через образу на Нобелівський комітет.
19 січня, 10:43
Політика
Німецькі військові, які прибули до Гренландії 15 січня, вже покидають острів. У командуванні кажуть, що розвідувальну місію завершено.
18 січня, 17:26