Уряд Зеленського-Шмигаля заборонив українцям виїжджати з країни на заробітки

ЕКОНОМІКА
29 квітня, 16:00
Уряд Зеленського-Шмигаля заборонив українцям виїжджати з країни на заробітки
Фото: gazeta.ua

Безробітні українці мріють про «за кордон», але про них «турбуються» і не випускають, фактично пропонуючи працювати «за їжу».

Кабінет міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.

Про це повідомив посол Естонії в Києві Каймо Кууск, передає ERR.

«Фінляндія хотіла ввезти сезонних працівників, загалом 14 тис. осіб. Були тривалі переговори, і врешті Фінляндії вдалося вмовити Україну. Однак після доправлення перших 200 осіб до Гельсінкі уряд України припинив подальші чартерні рейси, і сезонних працівників більше за кордон не випускають», — сказав він.

Посол додав, що якщо в якійсь конкретній країні ЄС є родичі, то можна виїхати. Наземні пункти пропуску відкрито, і можна виїхати до Польщі, Румунії, Угорщини, а також Словаччини.

Каймо Кууск також додав, що заборону на виїзд сезонних працівників встановлено без конкретної дати.

Також відомо, що один рейс з українськими сезонними робітниками вже прибув до Фінляндії. Так, 23 квітня, на заробітки в цю країну приїхали близько 200 наших співгромадян.

У найближчі два тижні у Фінляндію повинно було прибути ще більше сезонних робітників, але уряд України вирішив заборонити виїзд українців із країни.

Уряд Зеленського-Шмигаля заборонив українцям виїжджати з країни на заробітки_1

Зеленський і Шмигаль — «кінець епохи бідності».

Нагадаємо, що після запровадження надзвичайного стану через пандемію коронавірусу до України довелося повернути близько мільйона людей з різних держав. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю одному з видань прямо заявив, що ці люди могли б залишитися вдома і сприяти розвитку економіки. Запропонувавши багатьом з них йти працювати на будівництво чи займатися іншою некваліфікованою роботою — «аби вижити». Шмигаль зазначив, що такі працівники можуть розраховувати на 6-8 тисяч гривень (з вирахуванням податків — це буде близько 4800-5600 гривень).

Читайте також:
Члени наглядових рад зажадали від Зеленського зняти карантинний ліміт по зарплатах: можуть бути запропоновані спеціальні механізми.
вчора, 15:15
Зеленський про курс гривні: я зараз не бачу, що ми повинні щось стримувати
04 липня, 18:10
Наступного року частина виробників просто не зможе почати новий сезон через брак коштів.
10 травня, 18:23
Влада України дозволяє масово відправляти з країни на експорт пшеницю, ячмінь, кукурудзу та борошно.
08 травня, 15:53
Пирятинські чиновники розглянули можливість встановити місцеве оподаткування на території громади до 2021 року.
16 квітня, 08:45
Ми не Франція з її запасом економічної міцності.
18 березня, 11:34