В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен

СВІТ
21 лютого, 14:05
В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен

Українській владі та міністерству оборони ця субмарина виявилася чомусь непотрібною

На міжнародній виставці військово-морського флоту IDEX-2023, яку відкрили 20 лютого в Абу-Дабі (ОАЕ), українські розробники презентували сучасний підводний човен Kronos.

В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен_1В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен_2В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен_3В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен_4

Човен розробила компанія Highland Systems, заснована українською командою розробників та відома своїм гібридним бронеавтомобілем "Шторм".

Підводний човен матиме можливість занурюватися на 200 метрів.

Він буде працювати як на дизелі, так і на електриці.

Субмарина буде озброєна торпедами. Команда спецназу 10 бійців, крім капітана.

Підводний човен здатен виконувати низку місій, зокрема і в режимі дистанційного управління.

Араби в захопленні від української розробки. Субмарина готова і розпочинає охорону вод Перської затоки.

Для виконання бойових місій підводний човен оснащений шістьома торпедами Black Scorpion від італійської компанії Leonardo – по три одиниці з кожного боку субмарини. Це 127-мм торпеда довжиною 1,1 метра має вагу до 20 кг і здатна уражати цілі на відстані до 3 км.

В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен_5

Підводний човен "Кронос" може перевозити до 10 десантників та капітана-оператора, які можуть вийти з нього безпосередньо під водою.

Крім того, човном можна керувати дистанційно – при цьому дальність управління по закритих каналах становить понад 250 км. У такому варіанті "Кронос" можна використовувати передусім для перевезення понад 3 тонн вантажу.

Субмарина покрита спеціальним композитним матеріалом зверху та зсередини, який виконує функцію збереження тепла, а також ускладнює виявлення підводного човна ворожими сонарами.

В Абу-Дабі українські розробники презентували компактний підводний човен_7

Швидкість субмарини під водою – 50 км/год, а на воді – 80 км/год. Її робоча глибина – 100 метрів, а максимальна критична глибина – 250 м. Також вона здатна перебувати під водою 54 години у гібридному режимі, 36 годин – від батареї та 18 годин – у режимі генератора. Її габарити такі: ширина – 7,4 м, довжина – 9 м, висота – 2,2 метра.

Представник команди розробників, кандидат технічних наук Олександр Кузнецов розповів, що субмарина обладнана виходом для дайверів під водою, власною барокамерою, має на борту системи зв'язку, сонари, радари, камери нічного бачення, камери огляду на 360 градусів і новий електронний перископ.

"Унікальність субмарини в композитному складі корпусу й гідродинамічній формі, яка вільно ковзає під водою. Завдяки цьому вона створює мінімальний шум, а композитне покриття поглинає сигнали радарів. За фактом вона – невидимка під водою. Може підійти куди завгодно, сонар чи ехолот її не зафіксує", – сказав Олександр Кузнецов.

Українській владі та міністерству оборони ця субмарина виявилася чомусь непотрібною. Тому підводний човен талановитих українських інженерів слугуватиме інтересам арабів.

А тепер Яйцев просить військові кораблі для України у західних партнерів.

Читайте також:
Війна
Московія виготовляє у 6 разів більше FPV-дронів, ніж Україна — Forbes
30 листопада, 15:29
Новини
Киргизстан отримав турецькі багатоцільові безпілотники Akinci виробництва компанії Baykar та Aksungur від компанії TAI.
29 жовтня, 15:10
Війна
Він має низку переваг та працює в 4 рази швидше за звичайного сапера.
27 жовтня, 15:23
Світ
Роботи можуть стати армії в пригоді в умовах міських боїв, коли бійці вестиму вогонь по ворогові з безпечної відстані або з укриття.
23 жовтня, 07:16
Новини
Amazon тестує двоногих роботів на своїх складах. Персонал не задоволений
21 жовтня, 09:11
Війна
Найкращі українські інженери підставили плече батьківщині у скрутний час. Тепер їхня розробка допомагатиме нашим захисникам на полі бою.
09 жовтня, 19:15