Ця концепція була анонсована Міністерством безпеки шляхом створення нового підрозділу. Перед ним буде поставлено завдання «запобігати, виявляти та розслідувати злочини», а також вести спостереження за допомогою дронів, моніторити соціальні мережі і використовувати розпізнавання облич для посилення заходів безпеки.

Про це інформує ABC News.

Міністр безпеки Патрісія Буллріч підписала резолюцію, в якій ідеться про те, що вона «значно підвищить ефективність різних сфер діяльності міністерства, а також федеральної поліції та сил безпеки, даючи змогу швидше й точніше реагувати на загрози та надзвичайні ситуації».

Міністерство називає США, Китай, Ізраїль та інші країни першопрохідцями у використанні ШІ у безпекових операціях.

Водночас, правозахисні групи занепокоєні тим, що нові заходи можуть порушити свободу вираження поглядів, оскільки громадяни можуть вдатися до самоцензури, побоюючись, що їхні пости в соціальних мережах стануть об’єктом урядового моніторингу.

Аргентинський Центр досліджень свободи слова та доступу до інформації зазначив, що в минулому такі технології використовувалися для створення особових справ проти науковців, журналістів, політиків та активістів. Вони закликали до прозорості щодо того, як саме використовуватимуться зазначені технології. Група заявила, що будь-яка відсутність підзвітності викликає занепокоєння.