В АРМА з’явився тіньовий «куратор»

ПОЛІТИКА
12.12.2023, 09:35
В АРМА з’явився тіньовий «куратор»

Незаконні накази, погрози та застосування фізичної сили: що відбувається в АРМА після зміни керівного складу?

Вадим Грона, ексрадник очільниці Агентства з розшуку та менеджменту активів Олени Думи, постійно відвідує АРМА та дає вказівки службовцям, хоча не є його співробітником.

Це зафіксували журналісти Bihus.Info.

Протягом кількох тижнів у листопаді-грудні 2023 р. редакція Bihus.Info регулярно фіксувала появу підприємця Вадима Грони в Агентстві з розшуку та менеджменту активів.

В АРМА з’явився тіньовий «куратор»_1

В АРМА з’явився тіньовий «куратор»_3

Згідно з офіційними наказами, отриманими Bihus.Info від АРМА на запит, підприємець Вадим Грона працював позаштатним радником голови АРМА Олени Думи з 7 липня по 3 жовтня 2023 р. включно. З 4 жовтня він був звільнений, як зазначено в наказі, за власним бажанням.

В АРМА з’явився тіньовий «куратор»_5 В АРМА з’явився тіньовий «куратор»_7

Однак продовжив регулярно ходити в агентство.

Він використовує електронну картку для проходу в АРМА, хоча не повинен мати вільний доступ туди.

В АРМА з’явився тіньовий «куратор»_9

Також Грона проводить в агентство відвідувачів, за власною карткою, без реєстрації.

І заводить відвідувачів до офіційних співробітників агентства.

А також дає вказівки співробітникам. Так, 5 жовтня 2023 р. він покликав в управління менеджменту активів тодішнього начальника Центрального міжрегіонального теруправління АРМА Владислава Романова. Надав йому вказівку, яка стосувалася одного з арештованих активів. А коли Романов відмовився її виконувати і пішов, Грона наздогнав його на виході з агентства та вдарив. Подія потрапила на камери відеоспостереження в АРМА.

В АРМА з’явився тіньовий «куратор»_11

Свідком удару та подальших погроз був інший співробітник АРМА – Віталій Тесленко, на той момент він обіймав посаду начальника відділу внутрішнього аудиту АРМА. Він відзняв відео нападу з монітора охоронця в приміщенні АРМА.

Як свідчить Романов, 5 жовтня удару передувала зустріч низки співробітників агентства в управлінні менеджменту активів. «Грона… організував робочу зустріч великої кількості керівництва управління менеджменту активів. Чомусь керівник управління менеджменту активів, офіційна посадова особа, державний службовець Олексій Іщенко, він стояв і отримував завдання від Грони. Підлеглі Іщенка теж слухались» — каже Романов.

Чому Грона був у приміщенні 5 жовтня, якщо його звільнили з посади позаштатного радника ще 4 жовтня? Голова агентства Олена Дума пояснила це у письмовій відповіді Bihus.Info тим, що він… зайшов в АРМА уточнити, як подавати документи в Антикорупційну рада АРМА.

Надалі Романов, який отримав удар, та Тесленко, який зробив відеозапис удару, були звільнені з АРМА.

А Грона був обраний робочою групою від АРМА в новостворену громадську Антикорупційну раду АРМА (її створили на додачу до вже існуючої громадської ради АРМА). Наразі він там – заступник голови.

Оскільки Антикорупційну рада — це громадський орган, а його представники не є співробітниками агентства, вони не мають вільного доступу туди, як і електронних карток для входу. Однак це правило не стосується Вадима Грони. Попри те, що Антикорупційна рада АРМА на момент публікації збиралась лише один раз, Вадим Грона відвідує АРМА буквально щодня.

Читайте також:
Опінії
Оскільки Ситник «переплутав» поняття «подарунок» і «оренда» в контексті квартири, де на халяву проживав Тишлек, суд справу закрив.
10:56
Політика
З точки зору здорового європейського глузду ця персона мусить покинути свою посаду.
09:22
Кримінал
Колишньому заступнику глави Офісу президента Андрію Смирнову запобіжний захід у вигляді застави в 10 млн грн.
вчора, 20:50
Кримінал
За даними правоохоронців, фігурант планував вийти зі слідчого ізолятора та переховуватися від слідства за кордоном
вчора, 17:04
Позиція
При цьому Іван Вигівський стверджує, що нічого про це не знає, адже слідчі Нацполіції – самостійні.
вчора, 16:15
Кримінал
САП подала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави.
вчора, 15:44