В Австрії відбувся пікет на захист затриманої чеченської біженки з України

СВІТ
15.10.2022, 15:15
В Австрії відбувся пікет на захист затриманої чеченської біженки з України

У Відні відбувся пікет проти депортації на росію чеченської біженки Аміни Геріханової

У Відні 14 жовтня відбувся пікет проти депортації до Росії чеченської біженки Аміни Геріханової, яка знаходиться у закритому депортаційному таборі в Румунії.

Акцію організували та провели представники чеченської діаспори, вони також виступили проти російської агресії в Україні.

Гериханова опинилася в Румунії у березні 2022 року, коли втекла від війни в Україні та була затримана прикордонниками у зв'язку з розшуком на запит московії.

Гериханова просить у Румунії міжнародного захисту та побоюється висилки.

Як розповіла кореспонденту Кавказу.Реалії учасниця пікету у Відні Роза Дунаєва, акція пройшла біля офісу представництва Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Учасники тримали в руках плакати із закликами втрутитися у справу Гериханової та допомогти захистити її права.

"В акції, окрім чеченців, взяли участь українці, які також згадували жертв нещодавнього масованого російського обстрілу. Частина з тих, хто приєднався, чули про Геріханову і висловлювали їй підтримку. Ми хочемо добитися реакції, у тому числі від ОБСЄ. Там часто відбуваються заходи, де обговорюють порушення Ми хочемо, щоб вони говорили про Аміну Геріханову, порушували це питання і вплинули на румунську владу, щоб не допустити депортації до росії", - заявила Дунаєва.

На початку жовтня Гериханова розповіла про погані умови утримання у депортаційному таборі та про те, що чиновники, які розглядають її справу про депортацію, не вірять її заявам про загрозу тортур та смерть у разі висилки до московії.


Як повідомляв проект "Радіо Свобода" Кавказ.Реалії, 36-річну уродженку Чечні Аміну Гериханову було затримано разом із маленьким сином 13 березня на кордоні з Румунією при спробі залишити Україну.

Розшук Інтерполу проводився на запит московії – біженку звинуватили в участі у військових діях на території Сирії. Близько п'яти років тому Гериханова покинула Чечню та проживала у Києві. У Румунії її відправили під арешт, а сина помістили до дитбудинку - пізніше його зміг забрати родич.

14 жовтня Гериханову вимагав звільнити прем'єр-міністр невизнаної Ічкерії Ахмед Закаєв.

Читайте також:
Кримінал
9 годин в окремій камері та штраф – ціна кількарічної боротьби політичного емігранта з Магнітогорська, якого намагаються видати ФСБ.
26 січня, 19:09
Війна
У білорусі засудили «рейкових партизанів»
28.12.2022, 09:55
Війна
Окупанти винесли черговий вирок кримському татарину - 11 років в’язниці
10.09.2022, 10:45
Кримінал
На Банковій взялися зачищати тили й переслідувати неугодних військовиків-патріотів, які заздалегідь попереджали про російське вторгнення.
29.08.2022, 09:12
Війна
Від початку повномасштабного вторгнення окупаційні суди в Криму винесли вироки 19 кримським політв’язням – КримSOS
09.06.2022, 16:45
Кримінал
Уродженець міста Томськ і опозиційний громадський діяч Ігор Кузнєцов, який боровся з Кремлем, не бачитиме волі до початку літа.
14.02.2022, 08:37