В Австрії відбувся пікет на захист затриманої чеченської біженки з України

СВІТ
15.10.2022, 15:15
В Австрії відбувся пікет на захист затриманої чеченської біженки з України

У Відні відбувся пікет проти депортації на росію чеченської біженки Аміни Геріханової

У Відні 14 жовтня відбувся пікет проти депортації до Росії чеченської біженки Аміни Геріханової, яка знаходиться у закритому депортаційному таборі в Румунії.

Акцію організували та провели представники чеченської діаспори, вони також виступили проти російської агресії в Україні.

Гериханова опинилася в Румунії у березні 2022 року, коли втекла від війни в Україні та була затримана прикордонниками у зв'язку з розшуком на запит московії.

Гериханова просить у Румунії міжнародного захисту та побоюється висилки.

Як розповіла кореспонденту Кавказу.Реалії учасниця пікету у Відні Роза Дунаєва, акція пройшла біля офісу представництва Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Учасники тримали в руках плакати із закликами втрутитися у справу Гериханової та допомогти захистити її права.

"В акції, окрім чеченців, взяли участь українці, які також згадували жертв нещодавнього масованого російського обстрілу. Частина з тих, хто приєднався, чули про Геріханову і висловлювали їй підтримку. Ми хочемо добитися реакції, у тому числі від ОБСЄ. Там часто відбуваються заходи, де обговорюють порушення Ми хочемо, щоб вони говорили про Аміну Геріханову, порушували це питання і вплинули на румунську владу, щоб не допустити депортації до росії", - заявила Дунаєва.

На початку жовтня Гериханова розповіла про погані умови утримання у депортаційному таборі та про те, що чиновники, які розглядають її справу про депортацію, не вірять її заявам про загрозу тортур та смерть у разі висилки до московії.


Як повідомляв проект "Радіо Свобода" Кавказ.Реалії, 36-річну уродженку Чечні Аміну Гериханову було затримано разом із маленьким сином 13 березня на кордоні з Румунією при спробі залишити Україну.

Розшук Інтерполу проводився на запит московії – біженку звинуватили в участі у військових діях на території Сирії. Близько п'яти років тому Гериханова покинула Чечню та проживала у Києві. У Румунії її відправили під арешт, а сина помістили до дитбудинку - пізніше його зміг забрати родич.

14 жовтня Гериханову вимагав звільнити прем'єр-міністр невизнаної Ічкерії Ахмед Закаєв.

Читайте також:
Політика
Суддя Ірина Олексієнко скаржилася на тиск з боку СБУ та НАЗК.
18 вересня, 10:00
Політика
Суддя Ірина Олексієнко заявила про тиск з боку СБУ та НАЗК
17 серпня, 15:05
Політика
Ірина Олексієнко подала скаргу до ВРП у зв'язку із втручанням в її професійну діяльність.
03 серпня, 08:27
Світ
Вороже міністерство юстиції оновило перелік «небезпечних і заборонених організацій». Туди додали всіх тих, хто формує підпілля всередині РФ.
28 липня, 16:31
Політика
Сторона захисту каже, що досі не має доступу до всіх матеріалів справи.
22 червня, 15:35
Позиція
Підтримати Червінського прибули представники «Правого сектору» та небайдужі громадяни. Очікуємо на прибуття потерпілих Зеленського і Єрмака
14 червня, 15:00