В цей день 18 років тому убили Гонгадзе. «Суд над Кучмою досі не відбувся»,- Юрій Бутусов

ПОЛТАВА
17.09.2018, 07:20

"Офіцери міліції Протасов, Костенко, Попович і генерал-майор Пукач вивели Гонгадзе, зняли з нього куртку, поклали на землю і зняли з нього черевики. Після цього Костенко пов'язав мотузкою руки і ноги Гонгадзе. Після цього Пукач, Протасов і Костенко віднесли пов'язаного Гонгадзе до викопаної ями і поклали обличчям вниз. Костенко, за вказівкою Пукача, обшукав Гонгадзе, забрав у нього з кишені ключі і передав їх Пукачу. Після цього його поклали горілиць. Гонгадзе, розуміючи злочинні наміри щодо себе, почав просити не вбивати його. Незважаючи на це, Пукач запхав у рот Гонгадзе носовичок і почав руками здавлювати його горло і шию. При цьому Протасов для подолання опору Гонгадзе тримав його за плечі.

Оскільки так задушити Гонгадзе не вдалося, Попович витягнув зі штанів Гонгадзе ремінь і передав його в якості знаряддя вбивства Пукачу. Пукач накинув його на шию Гонгадзе, уперся колінами в область грудей і почав затягувати. В цей час Протасов тримав Гонгадзе за праве плече, а Костенко за ноги.

Намагаючись уникнути смерті, Гонгадзе набрав у легені повітря. Тоді, за вказівкою Пукача, Попович для того, щоб змусити Гонгадзе видихнути повітря, наніс кілька ударів в область живота. Після отриманих ударів Гонгадзе видихнув. Через здавлювання шиї петлею з ременя, Гонгадзе був зламаний кадик. Почалися конвульсії. Протасов і Костенко тримали Гонгадзе за ноги до самої смерті.

Гонгадзе помер близько 01:00 17 вересня. Упевнившись, що він мертвий, Пукач, Протасов і Костенко скинули його тіло в яму. З метою приховати вчинення злочину, вони взяли з автомобіля каністру з бензином, облили тіло і підпалили. Коли вогонь погас, Пукач, Протасов, Костенко і Попович закидали яму з тілом землею, замаскували травою, перевірили, чи не залишили там особисті речі.

У жовтні 2000 року Пукач з метою приховати злочин ще раз прибув на місце поховання Гонгадзе, викопав його і відвіз в лісництво Таращанського району Київської області. За допомогою сокири відділив голову від тіла, закопав обезголовлене тіло і окремо голову ".

З матеріалів судового вироку стосовно генерал-майора Олексія Пукача, офіцерів міліції Протасова, Костенка і Поповича.

Георгій Гонгадзе був викрадений ввечері 16 вересня 2000 року на виході з будинку номер 7 на бульварі Лесі Українки.

Генерал Пукач заявив у своїх свідченнях, що наказ убити журналіста йому віддав міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, наказ котрому віддав президент Леонід Кучма.

Провину Кучми підтверджують аудіозаписи майора Держохорони Миколи Мельниченка, на записах чітко чути наказ "розібратися з цим покидьком".

Провину Кучми підтверджує посмертна записка Кравченка, в якій він звинувачує Кучму в організації вбивства журналіста.

Провину Кучми підтверджує, що на аудіозаписах Кравченко доповідає йому про викрадення і імітацію вбивства правозахисника Олексія Подольського - і обставини викрадення Подольського повністю підтверджені, його інтереси як потерпілого держава ігнорує і численні вимоги притягнути Кучму до відповідальності відкидаються ..

Справа Гонгадзе є одним з найбільш добре вивчених і доведених замовних вбивств в Україні. І при цьому - це єдина справа, де питання про замовника не було ні встановлено ні навіть вивчено в суді, не зважаючи на всі ці докази.

Суд над Кучмою досі не відбувся. Екс-президент залишається вище закону, вище моралі. Судячи з того, що всі основні кандидати в президенти і чинний президент Порошенко присутні на щорічних самітах YES, організованих зятем Кучми Віктором Пінчуком, ніхто не збирається притягувати до відповідальності Кучму ні зараз, ні згодом. 

Пінчук завжди вмів добре працювати з західною пресою - згадується, як відразу після загибелі Георгія кореспондент "Файненшл таймс" Чарльз Кловер зняв на замовлення Пінчука замовний фільм, де Гонгадзе звинувачували в тому, що він сам винен у своїй смерті, він сам її спровокував, у нього були сумнівні зв'язки. А потім був суд, вироки, але нових фільмів або хоча б вибачень не було - форуми це більш ефективне алібі.

Дивно, але багато друзів, знайомих і співробітників Гонгадзе вже не вимагають суду над Кучмою. Багато хто навіть беруть участь в заходах Пінчука, сніданках в Давосі, форумі Yes і т.д.

У в'язниці в 2015-му вже помер один з убивць Протасов.

Але все ще живий ключовий свідок генерал Пукач. Генеральна прокуратура не допускає до нього журналістів, у нього не можна взяти інтерв'ю.

Юрію Луценко, дуже шкода, що під час Вашого чудового виступу на форумі YES ведучий не поставив Вам запитання - а як йдуть справи з розслідуванням щодо замовників вбивства Гонгадзе, завдяки якому відбулася Ваша політична кар'єра? Що стало з Вашими численними обіцянками залучити замовників до відповідальності? Де хоча б суд? Ви ж добре знали Георгія особисто ...

Фото 2017 го року, в цьому році на форумі YES також нічого не змінилося. Там же Bono привезли, ну співака такого, він теж щось говорив, ось класно. У Пінчука три телеканали, подаровані Кучмою заводи, ніхто не хоче сваритися, подумаєш, ну це ж було 18 років тому, ну якийсь журналіст, ну жив, та скільки можна згадувати …

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40