В Естонії Московський патріархат визнали інститутом, який підтримує російську агресію
А Верховна Рада на одинадцятому році війни не може заборонити діяльність церковної агентури ФСБ в Україні.
У понеділок, 6 травня, Парламент Естонії (Рійгікогу) ухвалив заяву, в якій засудив діяльність Московського патріархату з виправдання та підтримки спрямованої проти України російської агресії та оголосив Московський патріархат інститутом, який підтримує військову агресію московії.
Про це повідомляє ERR.
Як наголошується, це стосується Московського патріархату як інституту та керівного органу, а не людей, які дотримуються традицій православ'я.
Повідомляється, що за таке рішення проголосували 75 депутатів, «проти» - 8 депутатів.
У заяві засуджується війна, розв'язана московією проти України, і незаконна анексія захоплених територій і зазначається, що терористичний путінський режим, що загрожує ядерною зброєю, став найбільшою загрозою миру як у Європі, так і по всьому світу.
«Патріарх московський і всієї Русі Кіріл з початку розв'язаної російською федерацією в 2022 році повномасштабної війни проти України відкрито підтримує агресію терористичного режиму Російської Федерації. Як інструмент пропаганди війни керівництво Московського патріархату і патріарх Кирил використовують ідеологію «русского мира», за допомогою якої прояви демократії в Росії, мілітаризується російське суспільство і виправдовується агресія з метою розширити російську федерацію на всі території, що історично перебували під впливом росії, у тому числі на Україну», – йдеться в заяві.
Згідно із заявою, у березні створений під егідою російської православної церкви Всесвітній російський народний собор, яким керує патріарх Московський, ухвалив програмний документ «Сьогодення та майбутнє русского мира», згідно з яким агресивна війна в Україні є священною війною як проти України, так і проти всього західного світу, а сфера впливу рф поширюється межі території колишньої
«Заклики Московського патріархату приховують у собі загрозу безпеці та існуванню Естонії, у тому числі пряму загрозу суспільному та конституційному порядку в Естонії», - зазначається в заяві.
Також Парламент закликає всі держави та міжнародну громадськість перешкоджати ворожій діяльності Московського патріархату щодо впливу.
«Останній Бастіон» нагадує читачам, що в Україні продовжують діяти 8097 церков «Московського патріархату».
Попри повномасштабну війну в Україні подовжують діяти 8 097 церков, які пов'язані з країною-агресором. Найбільше таких релігійних установ на Донеччині - 683 громади. Далі йдуть Дніпропетровська та Вінницька області - по 526 церков на кожну.
5 жовтня 2023 року парламентарі зібрали 226 підписів під зверненням до голови ВР Руслана Стефанчука про винесення на голосування рішення щодо заборони УПЦ МП.
19 жовтня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій. За таке рішення проголосували 267 нардепів.
2 травня 2024 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики звернувся до апарату парламенту з вимогою пояснити відсутність на сайті ВР тексту законопроєкту про заборону московського патріархату.
ФСБшні попи відмовлялися підкорятися Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» і наказу Мінкульту, які їх зобов’язували внести зміни до статутів і закріпити канонічний зв’язок із російською церквою. Відповідний перелік релігійних організацій, які підлягають перереєстрації, було оприлюднено у газеті «Урядовий кур’єр» у січні 2019 року.