В Ізраїлі продовжуються антиурядові протести
Протестуючі, серед іншого, вимагають арештувати Нетаньяху, Байдена та путіна
В Ізраїлі тривають масові протести проти судової реформи, що готується. Протестуючі заявляють, що вона є антидемократичною.
На 600 тисячному мітингу в Тель-Авіві проти свавілля сіоністського режиму учасники протесту закликали заарештувати Нетаньяху, Путіна та Трампа.
Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант виступив із пропозицією призупинити процес ухвалення реформи. Він назвав ситуацію загрозою безпеці країни.
Галант запропонував зупинити процес як мінімум на кілька місяців, наголосивши, що протестні настрої існують також і в армії, і службах безпеки Ізраїлю.
Його підтримав лідер опозиції, колишній прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід. Лапід назвав заяву Галанта сміливим кроком, життєво необхідним для безпеки Ізраїлю.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху відправив у відставку міністра оборони Йоава Галланта після його незгоди із судовою реформою.
Нетаньяху заявив Галланту, що він втратив довіру до міністра оборони після того, як той "діяв за спиною уряду".
Тепер в ізраїльського прем'єра є 48 годин, щоб призначити нового міністра оборони.
Вночі демонстранти заблокували центральну вулицю міста приблизно на п'ять годин. Десятки кінних офіцерів, які супроводжували важкі автомобілі та водомети, розігнали масову акцію протесту у Тель-Авіві.
Перед тим, як застосувати силу, поліція вела переговори з протестувальниками, більшість із яких зійшли з дороги добровільно. Після відходу демонстрантів комунальні служби розпочали прибирання сміття та вогнище з проїжджої частини.
Протести проти реформи судів в Ізраїлі тривають дванадцятий тиждень поспіль.
Це найбільша акція протесту за історію країни. Населення Ізраїлю становить трохи більше восьми мільйонів людей.
Запропонована урядом Біньяміна Нетаньяху судова реформа передбачає, що парламентська більшість фактично визначатиме вибір суддів Верховного суду, а сам суд втратить можливість скасовувати рішення уряду. Парламент має винести реформу на голосування наступного тижня. Демонстранти вважають, що її прийняття означатиме втрату незалежності судів.