В Полтаві провели ряд заходів в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

ПОЛТАВА
14.11.2014, 08:02
В Полтаві провели ряд заходів в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

14 листопада - це Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Дата 14 листопада не є випадковою. Саме цього дня у 1891 році народився Фредерік Бантинг, вчений, який зробив справжній переворот в історії цієї хвороби – він винайшов інсулін. І, таким чином, подарував шанс на повноцінне життя мільйонам діабетиків у всьому світі. Починаючи з 1991 року світова спільнота проводить різноманітні акції і заходи, щоб допомогти хворим на діабет, розповісти про способи профілактики і лікування цього захворювання. Але не зважаючи на всі докладені зусилля кількість хворих щороку зростає.

Так, в Україні зареєстровано понад 1,3 мільйона хворих. Зауважимо, що їх кількість за останні десять років зросла більше, чім в два рази. В Полтавській області кількість хворих, що перебувають на диспансерному обліку близько 46 тисяч, в Полтаві це число досягає 11 тисяч. Фактична кількість хворих може бути значно більшою.

У рамках Дня боротьби з діабетом, у Полтаві було проведено ряд заходів. Зокрема в приміщенні виставкової зали міського БК пройшла акція під назвою «Здорове життя і діабет». Організатори акції ставили собі за мету розказати вже хворим людям, що діабет – це не смертельний вирок. І за умов своєчасного лікування і дотримання певних правил можна жити повноцінно. Також увага приділялась темі профілактики цукрового діабету. Учасники акції могли безкоштовно виміряти рівень цукру в крові за допомогою експрес тесту. Також була дегустація діабетичного харчування. Всього до заходу залучилося близько 800 чоловік.

Організаторами Дня боротьби з діабетом стали сімейні лікарі, педіатри та ендокринологи міста Полтави, науковці, волонтери, студенти та викладачі УМСА.

Марина Левчук


Читайте також:
Імовірний візит міг відбутися 2-3 березня.
11:19
Одного з депутатів Гадяцької районної ради притягнуть до відповідальності за несвоєчасне подання фінансових декларацій.
09:55
Полтавцям пропонують 6 тисяч безкоштовних млинців.
вчора, 11:56
26 лютого Полтаву відвідала політик, заслужений економіст України, депутат Ніна Южаніна.
вчора, 11:25
Першу партію біоматеріалу для аналізів було направлено 22 лютого.
вчора, 11:03
Влада Кременчука вживає всіх можливих заходів для недопущення поширення небезпечної хвороби серед містян.
вчора, 10:40