В Раді хочуть прибрати з декларацій повідомлення змін до майнового стану

ПОЛТАВА
08.08.2018, 11:54

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується скасувати необхідність подання державними службовцями повідомлень про зміни майнового стану в систему електронних декларацій. Законопроект був поданий депутатом від “Волі народу” Сергієм Шаховим.

У разі ухвалення цього законопроекту, декларантам більше не доведеться подавати до реєстру електронних декларацій інформацію щодо отримання ними доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (1762грн). На сьогодні сума, від якої потрібно подавати зміни до декларації, складає 88100грн. Крім того, законопроектом пропонується звільнити тих, хто не подає зміни до майнового стану від адміністративної відповідальності за неподачу.

Таким чином, у разі придбання кимось із декларантів квартири, машини, елітного годинника чи навіть одягу – їх більше не доведеться декларувати протягом 10 днів після придбання, як це зараз вимагає закон. Всі зміни в декларації можна буде побачити виключно раз на рік, коли чиновник чи депутат подаватиме нову декларацію.

“Цим законопроектом депутати хочуть дозволити всім не показувати свої доходи чи витрати протягом року, які зараз доводиться декларувати, якщо вони перевищують 88 тис грн, – пояснює Денис Свириденко, юрист Центру протидії корупції. – Так, наприклад, ми не зможемо відслідковувати величезні премії, які виписують собі держслужбовці, чи елітні квартири та авто, які вони купують і які стають відразу предметом журналістських розслідувань чи кримінальних справ. Це перший крок до знищення прозорості системи електронних декларацій”.

До прикладу, якби не повідомлення про зміни в майновому стані, то не було б відомо про випадок, коли бухгалтерка дружини генерального прокурора Юрія Луценка продала народному депутату від БПП Глібу Загорію 8 квартир у столиці. Зокрема, це сталося після того, коли про дорогу нерухомість, формально оформлену на бухгалтера сім’ї Луценків, заговорили журналісти (http://nashigroshi.org/2016/09/14/syn-lutsenka-zaroblyaje-na-orendi-kvartyr-na-pechersku-zapysanyh-na-buhhalterku-druzhyny-henprokurora-foto/).

Також не стало б одразу відомо про те, що депутат від “Народного фронту” Ігор Котвіцький накупив 5 предметів одягу та аксесуарів загальною вартістю понад 600 тисяч гривень. Взагалі елітні годинники та одяг – досить часті приклади змін до майнового стану. Так, наприклад, нещодавно головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру придбав золотий браслет за 300 тисяч і каблучку за 100, а заступниця голови НБУ – годинник за 260 тисяч.

Або ж взагалі гарячий приклад: саме із реєстру декларацій стало відомо, що керівник САП Назар Холодницький, який 30 липня пішов у відпустку на понад місяць, отримав майже півмільйона відпускних. І, більше того, позичив своєму заступнику Володимиру Кривенку понад 600 тисяч гривень (https://antac.org.ua/publications/holodnytskyj-pozychyv-svojemu-zastupnyku-ponad-600-tysyach-hryven/). Останній же на ці гроші придбав квартиру, яка обійшлася йому в понад 2 млн грн.

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40