В Україні створять перший інтернет-портал про ключові злочини РФ під час окупації Донбасу та Криму

ВІЙНА
22.12.2020, 17:24
В Україні створять перший інтернет-портал про ключові злочини РФ під час окупації Донбасу та Криму
Фото: Офіс генпрокуроа

В його створенні взяли участь Український інститут нацпам’яті, представництво президента в Криму, Офіс генпрокурора та громадськість.

22 грудня Український інститут національної пам’яті, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Офіс Генерального прокурора, Міжнародний фонд "Відродження" та Центр дослідження безпекового середовища “Прометей” підписали Меморандум про співпрацю задля  створення першого в Україні інтернет-порталу про ключові події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України – Криму та частини Донецької та Луганської областей.
 
Про це повідомляється на сторінці інституту нацпам'яті у Фейсбук.

“Це буде один із перших у світі цифрових інструментів такого типу із забезпечення доступу кожного до правди про війну, що також слугуватиме важливим інструментом збереження пам’яті про неї”, - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що це буде один із перших у світі цифрових інструментів такого типу із забезпечення доступу кожного до правди про війну, що також слугуватиме важливим інструментом збереження пам’яті про неї. 

Передбачається, що ресурс міститиме найрізноманітніші дані (українською та англійською мовами): свідчення очевидців, архівні джерела, усноісторичні джерела, інформацію ЗМІ, рішення та резолюції міжнародних організацій, фото та відеоматеріали. 

Ключовою вимогою до всього проєкту є правдивість, об’єктивність та базування на офіційних даних.

На сторінці Офіс Генпрокурора також повідомили, що вони  долучаються до створення електронного музею з даними про збройну агресію РФ.

Зокрема, в основі порталу будуть результати роботи Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора та прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також факти та свідчення, задокументовані неурядовими організаціями.
 

Читайте також:
Олександр Пономарьов подав те саме подання до КСУ, через яке в Україні розпочалася конституційна криза.
21 лютого, 11:16
Дружба із Зеленським і вплив на "Слугу народу"
19 лютого, 13:57
Про патрійота України
19 лютого, 12:30
Чи вже й фізичні закони проти нас?
04 лютого, 08:59
Якість вітчизняної політики залишає бажати кращого, бо її дієві особи просто спекулюють, ідуть навздогін суспільству, але не навпаки.
02 лютого, 08:59