В Україні випробували зенітний варіант ракети РК-10

ВІЙНА
27.12.2021, 10:18
В Україні випробували зенітний варіант ракети РК-10
Фото: google

Зенітний варіант РК-10 отримав збільшений двигун, що збільшило енергетику ракети

Державне підприємство Конструкторське бюро «Луч» (ДККБ «Луч») провело етап заводських випробувань зенітного варіанту ракети РК-10.

Українське підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», цього місяця, випробувало зенітний варіант власної ракети РК-10 на одному з українських полігонів повідомляє Defense Express.

Нова ракета отримала змінену схему розміщення аеродинамічних поверхонь (рулів) у порівнянні з “традиційними” ракетами від КБ «Луч», коли вони знаходяться у хвостовій її частині.

Ракета для ЗРК ближньої зони виконана по так званій схемі «качка», тобто розміщення рульових поверхонь у носовій частині ракети.

Таке рішення необхідне для забезпечення більшої маневреності ракети для знищення повітряних цілей.

В Україні випробували зенітний варіант ракети РК-10_1

Засіб наведення та керування ракетою залишився традиційним для виробів КБ «Луч» по лазерному променю з супроводженням цілі в автоматичному режимі.

Проте, Олег Коростельов у інтерв’ю Defense Express розповів, що для РК-10 розробляється варіант з альтернативним наведенням за відбитим лазерним променем.

Зенітний варіант РК-10 отримав збільшений двигун, що збільшило енергетику ракети, а відтак і збільшення дальності ураження повітряних цілей. Нову ракету з уніфікованими рішеннями можна встановлювати на наземні та повітряні носії, а також на морські платформи.

РК-10

Конструкторське бюро «Луч» представило власну розробку у вигляді універсальної керованої ракети РК-10 у 2019 році. Нова ракета в залежності від бойової частини може використовуватися проти наземних та повітряних цілей. У серпні 2020 року стало відомо, що модернізований ЗРК «Стріла-10» отримає українську керовану ракету Р-10-ОФ – зенітну версію РК-10.

Універсальна керована ракета РК-10 із змінними бойовими частинами, в складі комплексу призначена для ураження нерухомих та рухомих сучасних броньованих цілей оснащених динамічним захистом, катерів, малогабаритних кораблів та повітряних маломаневрених цілей.

 

Читайте також:
Війна
Лондон уже давно виступає за те, щоб Німеччина передала Україні Taurus.
17 квітня, 11:33
Війна
Журналісти пишуть, що президент США настільки сфокусований на переговорах з путіним, що навіть не хоче «заробити грошей на Україні»
16 квітня, 18:12
Війна
Вже кілька країн постачають українцям свої крилаті ракети для захисту від російських загарбників.
14 квітня, 09:00
Світ
Поки Дональд Трамп накладає митні тарифи на весь світ, у Тегерані готуються воювати. Вашинґтону слід вимуштрувати своїх військовослужбовців.
04 квітня, 06:01
Війна
ЗСУ більше не може заряджати Himars тактичними ракетами Atacms.
13 березня, 09:23
Війна
Коліcний дрон «Гулівер» — унікальна мобільна дистанційно керована наземна платформа. Нині він у руках наших захисників на передовій.
21 лютого, 07:10