В Україні зведуть нову мечеть, а в Стамбулі доруйновується пам’ятка, до якої причетний видатний полтавець (фото)

10.08.2019, 05:16
В Україні зведуть нову мечеть, а в Стамбулі доруйновується пам’ятка, до якої причетний видатний полтавець (фото)

У той час, коли за домовленостями Володимира Зеленського з турецькою стороною у центрі Києва заплановане зведення мечеті, у Стамбулі занепадає тісно пов’язана із Україною християнська пам’ятка.

Йдеться про храм Афонського подвір’я Іллінського скиту, заснованого видатним уродженцем Полтави Паїсієм Величковським.

На цю проблему звернув увагу дослідник і популяризатор української сакральної спадщини закордоном Сергій Шумило. Він коротко змалював історію пам'ятки і виклав її світлини.

«У центрі Києва збудують нову мечеть на кошти Туреччини… А у центрі Стамбула стоїть в занедбаному стані Іллінський храм, колись збудований на пожертви українців… Так виглядає нині в Стамбулі храм Афонського подвір’я Іллінського скиту, заснованого великим українцем прп. Паїсієм Величковським», – зазначив Шумило.

Впродовж тривалого часу в Іллінському скиті переважно проживали вихідці з українських земель.

«Після подій 1917 р. у приміщеннях Іллінського подвір’я у Стамбулі до початку 1920 р. розміщувалося кілька тисяч біженців, які втекли від більшовиків з України і Криму», – розповів про ще одну сторінку історії пам’ятки дослідник.

Зараз храм не діє і перебуває у незадовільному стані. «На жаль, нині нікому немає жодного інтересу до цієї святині наших предків», – додав Шумило.

Читайте також:
Він був не лише майстром спорту з вільної боротьби, але й відданим сином гордого аварського народу, яким його і пам’ятатимуть.
03 липня, 15:49
Літературна презентація "Шлях до свободи" відбудеться на території освітньо-виховного закладу "100 доріг".
01 липня, 11:33
4 липня у Полтавському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книг Джохара Дудаєва, Аслана Масхадова і Олександра Каскадера.
01 липня, 09:32
Поки у низці західних країн ліворадикали руйнують культурну спадщину предків, на Півночі Європи навпаки її шанують і примножують.
29 червня, 13:11
21 червня 2020 року помер Микола Іванович Головко — людина щедрої душі, надійний товариш і великий патріот України.
24 червня, 13:06
У приміщені земської школи авторства Опанаса Сластіона на території села Піски-Удайські невдовзі з'явиться етносвітлиця.
23 червня, 09:41