В Японії створять безпілотні канатні дороги для боротьби із заторами

СВІТ
02.09.2023, 12:24
В Японії створять безпілотні канатні дороги для боротьби із заторами

На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.

Стартап з Японії має намір вирішити проблему пробок в Азії за допомогою безпілотних канатних доріг, вартість яких, на думку розробників, у 6 разів дешевша за сучасні аналоги.

Компанія Zip Infrastructure, яка була заснована в 2018 році, поставила за мету представити свій перший проект на японському ринку в березні 2025 року. На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.

За оцінками Zip Infrastructure, вартість одного кілометра шляху для трамвая Zip становить приблизно $10 млн, тоді як звичайні залізниці або монорейкові дороги коштують близько $68,5 млн. Вагони Zip важать близько 2 тонн кожен, що приблизно в 10 разів менше за звичайний залізничний вагон.

В Японії створять безпілотні канатні дороги для боротьби із заторами_1

Демонстраційний трамвай Zip побудований на базі японського старого електрокара. Його вагони можуть рухатися і металевими рейками, і тросами, що дає можливість використовувати більш складний маршрут і знизити витрати.

Кабелі коштують менше, але вони можуть використовуватися для подолання шляху виключно прямими лініями. А за допомогою рейок, хоч вони й дорожчі, можна побудувати вигнуті маршрути.

“З-за кордону зростає попит на дешеві перевезення”, – сказав Маріо Ян Карлос Ферідо Ребонкін, керівник відділу розвитку бізнесу Zip.

Але навіть невеликий успіх на японському ринку, на його думку, може допомогти компанії вийти на закордонні ринки як технологія “Зроблено в Японії”.

Читайте також:
Війна
Тестування технологічної інновації на одному із відтинків Південного фронту пройшли успішно. Невдовзі дрони застосують безпосередньо у бою.
13 травня, 06:01
Життя
Раніше перехід зими у весну, а осені в зиму не вдавалося зазнімкувати із земної орбіти через рухливість супутників. Нині ситуація змінилася.
31 березня, 19:08
Життя
Технологічна інновація управляється дистанційно зі смартфона і може робити ін'єкції. Наразі тестується пристосування штучного інтелекту.
25 січня, 06:08
Економіка
Інноваційні смартфони від південнокорейського виробника мають здатність синхронно передавати телефонні дзвінки. Це приголомшує клієнтів.
18 січня, 21:37
Економіка
Сі Цзіньпін активно підтримує свого кремлівського бункерного васала путіна. Зокрема, у галузі військової промисловості та технологій.
05 січня, 07:01
Політика
Маск виступить на московській конференції та покаже свій чат-бот.
14.11.2023, 06:47