В Єґипті розкопали 5000-річні глеки з вином фараонів

ІСТОРІЯ
06.10.2023, 18:45
В Єґипті розкопали 5000-річні глеки з вином фараонів
Фото: Egypt Museum

Незаймані скарби виявили у місті Абідос. Прямо зараз там працює міжнародна археологічна команда, вивчаючи гробницю цариці Мерит-Нейт.

Відповідні кадри з місця розкопів оприлюднила пресслужба державного Музею Єґипту. Як з'ясували науковці, сотні керамічних глеків із вином для фараонів, датовані 3100-2900 роками до Різдва Христового, належали безпосередньо Мерит-Нейт із 1-ї династії.

На місці працюють археологи з Німеччини, Австрії та власне Єґипту, які крім вказаних посудин із п'янкою рідиною натрапили на безліч коштовного похоронного інвентарю. Всередині гробниця розписана кольоровими єрогліфами, вказуючи на те, що Мерит-Нейт відповідала за казну.

«Ми здивувалися, коли у піщаному ґрунті виявили непошкоджені та щільно закорковані глеки. Вони містили залишки вина, що добре збереглося за 50 століть. Знахідка доводить, що давньоєґипетська спільнота доби 1-ї династії фараонів мало передові знання у галузі виноробства.

Збереження вин протягом такого тривалого періоду є свідченням неабияких навичок і знань. У цілому ж монументальний комплекс поховання Мерит-Нейт в Абідосі включає: її власну гробницю, а також гробниці 41 придворного і слуг, зокрема, виноробів та ювелірів. Споруда зведена із необпаленої глиняної цегли, глини та дерева», — прокоментував ситуацію генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єґипту Мостафа Вазірі.

В Єґипті розкопали 5000-річні глеки з вином фараонів_1
Читайте також:
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
вчора, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38