Вадим Пристайко анонсував "серйозний контракт на летальну зброю" з Британією

ПОЛІТИКА
28 серпня, 19:05
Вадим Пристайко
Вадим Пристайко

Україна розраховує найближчим часом отримати реальну військову допомогу від Британії, в тому числі значний контракт на летальну зброю.

Про це майбутній посол України в Британії Вадим Пристайко сказав в інтерв’ю "Європейській правді".

"Британський трек – унікальний. Він зараз стає дедалі важливішим, і не тільки для України. Це також наш дуже важливий безпековий партнер, від якого, я сподіваюсь, найближчим часом ми зможемо отримати реальну військову допомогу, сприяння в розвитку Збройних сил" - розповів Пристайко.

"В тому числі йдеться про значний контракт на летальну зброю – не тільки придбання, а й виробництво в Україні, локалізацію" - уточнив він.

Дипломат зазначив, що питання локалізації – це позиція нашого уряду, і, за його словами, вона справедлива.

В середині серпня стало відомо, що Британія очолить багатонаціональну морську навчальну ініціативу для ВМС України для покращення їх здатності протистояти загрозам у Чорному морі.

Про це заявив міністр оборони Британії Бен Воллес під час візиту до Києва, повідомляла пресслужба британського уряду.

До Києва прибув міністр оборони Британії Бен Воллес
До Києва прибув міністр оборони Британії Бен Воллес

Воллес оголосив, що восени Британія направить кораблі Королівського військово-морського флоту у регіон Чорного моря, де вони будуть тренуватися разом з українським військово-морським флотом.

"Це здорово - бути в Україні вдруге, відколи я став міністром оборони. Ініціатива з морської підготовки є ще одним кроком вперед для оборонних відносин Британії з Україною", - сказав він.

Міністр нагадав, що його країна вже посприяла тисячам українських військовослужбовців в отриманні безлічі навичок, починаючи від базової першої допомоги і закінчуючи оперативним плануванням.

"Тепер ініціатива з морської підготовки дозволить ще більш тісно співпрацювати з НАТО і збройними силами по всьому світу, а також дозволить нам спиратися на новий статус України - партнера НАТО з розширеними можливостями", - заявив Воллес.

У повідомленні британського уряду зазначається, що міністерство оборони збільшує свою підтримку Збройних сил України, координуючи міжнародний пакет морської підготовки, який буде ділитися експертними знаннями Королівського військово-морського флоту і партнерів з наступного місяця.

Курси будуть проводитися Королівським військово-морським флотом і військово-морським персоналом зі Швеції, Канади та Данії в таких областях, як навігація, оперативне планування, військове занурення, морське спостереження, пожежогасіння і боротьба з ушкодженнями. Очікується, що в найближчому майбутньому до них приєднаються ще кілька країн.

Читайте також:
У протистоянні з комуністичним Китаєм в ХХІ столітті Індія буде найважливішим союзником США в Азії.
21 жовтня, 13:32
Влада РФ стежить за подіями на Кавказі, щоби потім екстраполювати їх на Сході України.
29 вересня, 08:51
Індія готова застосувати війська у разі провокації зі сторони комуністичного Китаю на спірній території у Гімалайських горах.
26 вересня, 17:45
За ухвалення проєкту постанови, якою затверджено відповідну заяву, проголосували 228 депутатів за мінімально необхідних 226.
15 вересня, 16:47
З боку Лівану по ізраїльських солдатах відкрили вогонь
26 серпня, 15:45
Ненависть, із якою російська пропаганда демонізує ЄС, США і НАТО, свідчить про неспроможність Кремля бути гідним суперником.
26 серпня, 11:06