ВАКС обирає запобіжний захід Сергію Бєлашову
Він фігурує у справі про махінації при закупівлі газу для потреб Укрзалізниці.
Тимошенко і група депутатів від Батьківщини прийшли до ВАКС брати на поруки фігуранта справи НАБУ про махінації на 206 мільйонів.
Вищий антикорсуд обирає запобіжний захід полтавському бізнесмену Сергію Бєлашову, який очолює фракцію «Батьківщини» у Полтавській облраді та є власником банку «Український капітал».
Він фігурує у справі про махінації при закупівлі газу для потреб Укрзалізниці.
В залі ВАКС, де обирають запобіжний захід Бєлашову, був великий десант з депутатів від "Батьківщини", які хочуть брати його на поруки.
Окрім Юлії Тимошенко, прибули Валентин Наливайченко, Іван Крулько, Вадим Івченко, Іван Кириленко та інші.
Детективи НАБУ з’ясували, що з грудня 2016 по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці у змові з представниками газових компаній організували закупівлі газу в обхід тендерних процедур.
За версією слідства, учасники схеми узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка у різні періоди становила від 200 до 1000 грн на 1000 кубометрів.
При цьому службові особи Укрзалізниці свідомо приховували вигідніші цінові пропозиції, які надходили від учасників ринку газу, фактично надавши перевагу двом компаніям. Отримані хабарі розподілялись між широким колом учасників злочинної змови.
Раніше "Останній Бастіон" розповідав про те, як Олександр Біленький та Сергій Бєлашов знищили комунальне підприємство "Полтавафарм".
Біленький та Бєлашов безпосередньо причетні до знищення мережі комунальних аптек, котрі виконували важливу соціальну функцію. Проблемами "Полтавафарм" були значні фінансові активи, мережа аптек у привабливих для торгівлі місцях, та земельні ділянки у центральній частині міста, на які не могли не звернути увагу владні щури, довівши підприємство до банкрутства, та заволодівши вказаними грошовими та матеріальними активами.
Раніше стало відомо, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32020100110000021 від 05.05.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 205-1, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи органів, які здійснюють контроль за дотриманням податкового законодавства починаючи з 2016 року по теперішній час, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з невстановленими особами, які контролюють фінансово-господарську діяльність суб`єктів підприємницької діяльності ТОВ «ІМОНА ГРУП» (код ЄДРПОУ 42863099), ТОВ «ПАРТНЕР ІМПУЛЬС» (код ЄДРПОУ 42854456), ТОВ «КЛАСТЕР ТОРГ» (код ЄДРПОУ 43138118), ТОВ «АДОГА УНІВЕРС» (код ЄДРПОУ 43275261), ТОВ «ТЕРАБУД-С» (код ЄДРПОУ 43169125) та інших, здійснили умисні заходи з метою одержання неправомірної вигоди, в супереч інтересам служби, які полягали в створенні протиправного механізму спрямованого на сприяння в незаконному формуванні сум податкового кредиту з ПДВ «ризиковими» та «транзитними» підприємствами і підприємствами реального сектору економіки, у зв`язку з проведенням безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг, що спричинило тяжкі наслідки, чим завдали збитки Державному бюджету України на суму понад 1 млрд. грн.
Під час розслідування здобуто відомості, які свідчать про те, що службові особи ТОВ «СИНЕРГІЯ ГАЗ ЕНЕРДЖИ» (код ЄДРПОУ 40044588), переслідуючи злочинний умисел, спрямований на ухилення від сплати податків, підробили первинні фінансово-господарські документи та податкову звітність по операціям з ТОВ «ОІЛ ТРЕЙД СИСТЕМ» (код ЄДРПОУ 42212394), ТОВ «АРКТИКГАЗ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 41965411), ТОВ «МАРКСВЕЛ» (код ЄДРПОУ 42098305), ТОВ «БРІКМАП» (код ЄДРПОУ 42098200), ТОВ «АЙРОНКЕМ» (код ЄДРПОУ 42099466), ТОВ «ЕЛАСТІН МІКС» (код ЄДРПОУ 42274508), до яких внесли неправдиві відомості щодо придбання товару «газ природний» і реальності проведення зазначених операцій.
У лютому 2023 року кошти компаній пов'язаних з Бєлашовим у банках «Південний», «Полтава-Банк», «ПриватБанк» та «Український капітал» визнали речовим доказом та рішенням Печерського райсуду Києва були арештовані.
23 травня Печерський райсуд Києва погодив порядок зберігання арештованих коштів шляхом їх передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Серед переліку компаній, рахунки яких було арештовано, компанії Сергія Бєлашова та його дружини Ліліани Бєлашової.
Затримання Бєлашова прокоментував журналіст Юрій Ніколов.
Кому вихідний, а кому і захист інвесторів)))
НАБУ прийняло полтавського бютівця Бєлашова і кількох тендерників УЗ за систематичний і багаторічний пограбунок Укрзалізниці на поставках газу. Читачам Наших грошей він більше відомий як власник газового трейдера «Скела терціум» та хитрозробленого банку «Український капітал».
Підрахували що тільки-тільки з 2016 по 2020 він взяв участь у махінаціях на 206 млн грн. А ще ж були поставки і до, і після.
В общім, дуже зрозумілий персонаж для Юлії Володимирівни, яка крутила газовий роман особисто з Путєним (кабальний контракт 2008 року писав сам Портнов).
І ось вона прийшла в ВАКС з купою своїх нардепів, які все ніяк не випадають на смітник історії, і влаштувала кіпіш))) І справа їй замовна, і вона буде жалувацця на НАБУ в ПАРЕ і G7, і вообще це Офіс президент так її мочить. Ага, позбавляє кормової бази, да, змушена розкупорювати наскирдоване по офшорним рахункам)))
В общім більш палєвної історії Тимошенко не могла собі влаштувати. Але зробила це сама", - резюмував журналіст.