Вчені дослідили межі між життям та смертю

21.11.2023, 07:31
Вчені дослідили межі між життям та смертю

Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.

Доктор Рейчел Нувер зі своїми колегами досліджували межі між життям та смертю. Виявляється, що більше наука продовжує дізнаватися, тим більше давні уявлення про смерть здаються менш міцними.

Про це пише видання Forbes.

Вчені досліджували, як розуміння смерті еволюціонує від статичної події до динамічного процесу, що має значні наслідки для медичної практики та суспільних поглядів на кінець життя.

Традиційний погляд на смерть, що символізується раптовим припиненням життєво важливих функцій, що призводить до моменту смерті, про який оголошує лікар, все частіше сприймається як надмірне спрощення. Дослідження, проведені поряд лабораторій, показують, що смерть — це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.

Цей новий погляд залежить від здатності організму витримувати періоди кисневого голодування, припускаючи, що терміни медичного втручання, здатного повернути смерть назад, можуть бути тривалішими, ніж вважалося раніше.

Результати дослідження вчених відкривають можливості для розширеного відновлення органів та реанімаційних заходів.

Читайте також:
Світ
T-Rex — один із найпопулярніших давніх хижаків. Саме цей вид динозаврів надихнув команду дослідників на створення торбин з його шкіри.
01 травня, 21:32
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18