Вчені дослідили межі між життям та смертю

21.11.2023, 07:31
Вчені дослідили межі між життям та смертю

Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.

Доктор Рейчел Нувер зі своїми колегами досліджували межі між життям та смертю. Виявляється, що більше наука продовжує дізнаватися, тим більше давні уявлення про смерть здаються менш міцними.

Про це пише видання Forbes.

Вчені досліджували, як розуміння смерті еволюціонує від статичної події до динамічного процесу, що має значні наслідки для медичної практики та суспільних поглядів на кінець життя.

Традиційний погляд на смерть, що символізується раптовим припиненням життєво важливих функцій, що призводить до моменту смерті, про який оголошує лікар, все частіше сприймається як надмірне спрощення. Дослідження, проведені поряд лабораторій, показують, що смерть — це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.

Цей новий погляд залежить від здатності організму витримувати періоди кисневого голодування, припускаючи, що терміни медичного втручання, здатного повернути смерть назад, можуть бути тривалішими, ніж вважалося раніше.

Результати дослідження вчених відкривають можливості для розширеного відновлення органів та реанімаційних заходів.

Читайте також:
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
вчора, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37