Вчені дослідили межі між життям та смертю

21.11.2023, 07:31
Вчені дослідили межі між життям та смертю

Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.

Доктор Рейчел Нувер зі своїми колегами досліджували межі між життям та смертю. Виявляється, що більше наука продовжує дізнаватися, тим більше давні уявлення про смерть здаються менш міцними.

Про це пише видання Forbes.

Вчені досліджували, як розуміння смерті еволюціонує від статичної події до динамічного процесу, що має значні наслідки для медичної практики та суспільних поглядів на кінець життя.

Традиційний погляд на смерть, що символізується раптовим припиненням життєво важливих функцій, що призводить до моменту смерті, про який оголошує лікар, все частіше сприймається як надмірне спрощення. Дослідження, проведені поряд лабораторій, показують, що смерть — це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.

Цей новий погляд залежить від здатності організму витримувати періоди кисневого голодування, припускаючи, що терміни медичного втручання, здатного повернути смерть назад, можуть бути тривалішими, ніж вважалося раніше.

Результати дослідження вчених відкривають можливості для розширеного відновлення органів та реанімаційних заходів.

Читайте також:
Життя
Літаки літають тому, що ми навчилися правильно використовувати силу, яку досі не можемо остаточно пояснити.
11 липня, 16:42
Життя
У Новій Зеландії запускають проєкт відродження моа за участю Пітера Джексона.
10 липня, 11:36
Історія
Науковці проаналізували сліди мови гунів, що збереглися, і дійшли несподіваного висновку. Ця спілка племен походить з єнісейської сім'ї мов.
22 червня, 15:18
Життя
Чоловіки та жінки відрізняються зовні, поведінкою, фізіологією, можливостями. Так уже людство влаштовано вищими силами від природи.
06 червня, 21:47
Життя
Розмір атома вуглецю становить близько 10^-11 м, з ядром у центрі та електронами. Він є одним із перших хімічних елементів, відомих людям.
26 травня, 14:52
Життя
Він — геній, який випередив час. Один із найяскравіших розумів доби Відродження, ким до тепер надихається безліч інтелектуалів і митців.
25 травня, 10:36