Вчені навчилися використовувати дерева для пошуку тіл зниклих в лісі людей

06.09.2020, 14:23
Вчені навчилися використовувати дерева для пошуку тіл зниклих в лісі людей
Фото: texty.org.ua

Вони відзначають, що тіло, яке розкладається, має серйозний вплив на навколишнє середовище на площі близько трьох квадратних метрів.

Судові ботаніки з Університету Теннессі запропонували спосіб, за допомогою якого дерева і чагарники можна використовувати для пошуку тіл людей, які пропали в лісі. Вони відзначають, що тіло, яке розкладається, змінює хімічний і мікробіологічний склад ґрунту, який можна відстежити за допомогою спектрального аналізу листя рослин.

Про це повідомляє N+1.

«Люди нерідко пропадають в лісі, для того, щоб знайти їх, як правило, прочісують місцевість і використовують аерофотозйомку. Але густий полог дерев і чагарників ускладнює цю задачу. Тепер же судові ботаніки запропонували використовувати маркери на деревах і чагарниках, які можуть вказати на тіло, яке лежить під ними», – йдеться в повідомленні.

Вчені відзначають, що тіло, яке розкладається, має серйозний вплив на навколишнє середовище на площі близько трьох квадратних метрів. Зокрема, навколо нього трансформуються хімічний склад ґрунту і локальні спільноти бактерій.

Зміни на деревах і чагарниках, коріння яких знаходиться поруч з тілом, особливо помітні. Автори ілюструють це на прикладі одного хімічного елемента – азоту. Організм середньої людини містить 2,6 кілограма азоту, який при розкладанні переходить в амоній. Розрахунки показують, що концентрація цієї сполуки в ґрунті навколо тіла зросте в 50 разів відносно норми.

В результаті додаткової підгодівлі рослини зможуть виробити більше хлорофілу, що відіб'ється на кольорі їхнього листя. Ці та інші зміни можна буде виявити за допомогою спектрального аналізу листя.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24