Вчені обговорюють захист Землі від інопланетних інфекцій

23 квітня, 11:04
Вчені обговорюють захист Землі від інопланетних інфекцій

Тема стала пріоритетною у зв'язку зі стрімким розвитком польотів у космос.

Сотні вчених з усього світу зібралися цього тижня на конференції у Великій Британії, щоб обговорити найкращі способи захисту нашої планети та інших небесних тіл від зараження. Захід отримав назву «Міжнародний тиждень планетарного захисту» і відбувається вперше.

Про це пише ВВС.

Представники NASA, ESA, а також космічних агентств Китаю, Японії, Індії та приватних компаній ділитимуться методиками відповідального освоєння «інших світів».

«Ми маємо діяти зараз, щоб не допустити заподіяння шкоди в космосі», – каже організатор заходу, професор Карен Олссон-Франсіс.

Захистом нашої планети від небезпечних форм позаземного життя і навпаки вчені займаються вже десятки років.

При створенні космічних апаратів приміщення ретельно стерилізуються та контролюються, щоб не відправити до космосу бактерії, віруси, грибки чи спори, здатні порушити біосферу в інших частинах Сонячної системи.

Зразки, які повертаються із космосу на Землю, також стерилізуються.

Чим вища ймовірність того, що в місці проведення місії може існувати життя, тим суворішими повинні бути умови планетарного захисту. Наприклад, посадка та буріння марсіанської поверхні вимагатиме набагато більше заходів, ніж політ на орбіту Сонця.

Читайте також:
Мистецтво
Історія геніального інженера, художника, скульптора... та винахідника Леонардо да Вінчі
24 квітня, 11:45
Життя
Перша з них загрожує життю окремих людей. Друга загроза має більш довгостроковий характер і є більш серйозною
22 квітня, 18:16
Історія
Так казав французький філософ, культуролог і соціолог Жан Бодріяр. Він прагнув відкрити людям очі на «нереальність того, що відбувається».
11 березня, 07:18
Життя
Австралійські біологи разом із кліматологами здійснили дослідження 1,2 мільйона новонароджених. Мета: з'ясувати причину передчасних пологів.
29 лютого, 21:39
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06
Світ
Автори пропонують створення міжнародного реєстру для слідкування за чіпами ШІ протягом усього їх життєвого циклу.
19 лютого, 17:06