Вчені вдруге досягли чистого приросту енергії ядерного синтезу

СВІТ
10.08.2023, 13:05
Вчені вдруге досягли чистого приросту енергії ядерного синтезу

Це досягнення є ще один крок на шляху до необмеженої чистої енергії, здатної зробити революцію у світі.

Ядерний синтез, який часто розглядається як “Святий Грааль” енергетики, являє собою той самий процес, який виробляє енергію на Сонці, і здійснюється шляхом злиття ядер водню з утворенням гелію.

На відміну від поділу ядер, яке пов'язане з ризиком розпаду, термоядерний синтез набагато чистіший і безпечніший, а водневе паливо, яке використовується в цьому процесі, настільки поширене, що його запаси практично безмежні.

Хоча фізики намагаються створити працюючий термоядерний реактор для виробництва енергії вже понад 60 років, успіх завжди був привабливим недосяжним.

Проте останнє досягнення вчених із Національної лабораторії імені Лоуренса Лівермора у Каліфорнії (National Ignition Facility) дає шанси втілити мрію у реальність.

Це вже другий випадок, коли команді вдалося отримати чистий приріст енергії за допомогою ядерного синтезу, що відкриває шлях до використання цієї технології для великомасштабного виробництва енергії.

Для порівняння: один кілограм термоядерного палива (що складається з дейтерію та тритію) може виробити стільки ж енергії, скільки 10 млн. кілограмів звичайного викопного палива.

Однак мине ще деякий час, перш ніж термоядерний синтез буде готовий замінити традиційні електростанції.

Читайте також:
Світ
Італія працює над творенням національної системи низькоорбітальних супутників, розробленої із залученням основних національних гравців.
21 лютого, 11:50
Економіка
Китайці збудували інноваційне судно з функціями видобутку, зберігання й відвантаження нафти. Транспорт уже працює на південному шельфі.
17 лютого, 21:41
Світ
Вашинґтон виключив Берн із-поміж переліку союзників, яким надано необмежений доступ до мікросхем. Йдеться про роботу зі штучним інтелектом.
04 лютого, 08:24
Світ
Надаватиме швидші й чіткіші відповіді.
01 лютого, 08:15
Життя
Наскільки точно різні метаболічні годинники старіння передбачають тривалість життя ?
31 січня, 16:50
Світ
Компанія «NordSpace» здійснила перше статичне вогневе випробування суборбітальної ракети «Taiga». Це — прямий конкурент для ракет «SpaceX».
24 січня, 08:21