Науковці з США здійснили прорив у сфері ядерного синтезу

СВІТ
13.12.2022, 13:55
Науковці з США здійснили прорив у сфері ядерного синтезу

Це допоможе покінчити із залежністю від викопного палива

Американські науковці з Національного комплексу лазерних термоядерних реакцій при Ліверморській лабораторії Лоуренса провели першу в історії успішну реакцію ядерного синтезу, що призвело до чистого приросту енергії.

Цю інформацію підтвердило CNN джерело, знайоме з проєктом.

Журналісти зазначають, що результат експерименту – величезний крок у багаторічному прагненні звільнити нескінченне джерело чистої енергії, яке могло б допомогти покінчити із залежністю від викопного палива.

Дослідники десятиліттями намагалися відтворити ядерний синтез, відтворивши синтез, який живить Сонце.

Ядерний синтез відбувається, коли два або більше атомів зливаються в один більший. Цей процес генерує величезну кількість енергії у вигляді тепла, а воно, зі свого боку, є ключем до виробництва енергії.

У процесі синтезу утворюються гелій і нейтрони, які легші за масою, ніж частини, з яких їх спочатку було зроблено. Потім маса перетворюється на величезну кількість енергії, яка передається навколишньому середовищу у вигляді тепла. Згодом це тепло можна використовувати для нагрівання води і генерації пари для обертання силових турбін і вироблення електроенергії.

Серйозна проблема використання термоядерної енергії полягає в тому, щоб підтримувати її досить довго, щоб вона могла живити електричні мережі й системи опалення по всьому світу.

Британський вчений у галузі термоядерного синтезу заявив, що результат американського прориву є багатообіцяючим, але також показує, що необхідно зробити додаткову роботу, щоб термоядерний синтез міг генерувати електроенергію у комерційних масштабах.

Очікують, що міністерство енергетики США офіційно оголосить про науковий прорив у вівторок, 13 грудня.

Це означає, що вугілля, нафта, газ та АЕС найближчим часом відійдуть у минуле. Цей науковий прорив дозволить відмовитися від викопного палива та зберегти екологію планети.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд Великобританії вибрав місце для будівництва першого у світі прототипу комерційного термоядерного реактора.

Великобританія обрала майданчик електростанції West Burton у Ноттінгемширі для STEP (сферичний токамак для виробництва енергії), який планується побудувати до 2040 року.

Уряд виділив понад 220 мільйонів фунтів стерлінгів на першу фазу програми STEP, в рамках якої Управління атомної енергії Великобританії підготує концептуальний проект до 2024 року.

За даними уряду, програма STEP дозволить створити тисячі висококваліфікованих робочих місць під час будівництва та експлуатації. Це також залучить до регіону інші високотехнологічні галузі та сприятиме розвитку науково-технічного потенціалу на національному рівні.

Читайте також:
Світ
В одному з найбільших оновлень ChatGPT, OpenAI запустила два нових способи взаємодії зі своїм застосунком
26 вересня, 09:34
Світ
Майбутнє, яке раніше вважалося науковою фантастикою, нарешті стало дійсністю і країна висхідного Сонця доводить це на практиці.
08 вересня, 18:16
Життя
Це має потенціал не тільки покращити виявлення генетичних захворювань, але й змінити наше розуміння генетичного різноманіття нашого виду
08 серпня, 14:22
Політика
Унікальне протимінне взуття під назвою "Павук" розпочали випускати у цехах Українського ресорного центру на Харківщині.
30 липня, 20:07
Світ
Небесний простір від Каспійського моря до моря Егейського тепер під надійним і міцним турецьким куполом із назвою "HAKİM".
20 червня, 20:27
Світ
Біоінженери зі стартапу "Cortical Labs" у місті Мельбурн взялися за впровадження радикальної ініціативи загальною вартістю $10 мільйонів.
21 квітня, 20:33