Науковці з США здійснили прорив у сфері ядерного синтезу

СВІТ
13.12.2022, 13:55
Науковці з США здійснили прорив у сфері ядерного синтезу

Це допоможе покінчити із залежністю від викопного палива

Американські науковці з Національного комплексу лазерних термоядерних реакцій при Ліверморській лабораторії Лоуренса провели першу в історії успішну реакцію ядерного синтезу, що призвело до чистого приросту енергії.

Цю інформацію підтвердило CNN джерело, знайоме з проєктом.

Журналісти зазначають, що результат експерименту – величезний крок у багаторічному прагненні звільнити нескінченне джерело чистої енергії, яке могло б допомогти покінчити із залежністю від викопного палива.

Дослідники десятиліттями намагалися відтворити ядерний синтез, відтворивши синтез, який живить Сонце.

Ядерний синтез відбувається, коли два або більше атомів зливаються в один більший. Цей процес генерує величезну кількість енергії у вигляді тепла, а воно, зі свого боку, є ключем до виробництва енергії.

У процесі синтезу утворюються гелій і нейтрони, які легші за масою, ніж частини, з яких їх спочатку було зроблено. Потім маса перетворюється на величезну кількість енергії, яка передається навколишньому середовищу у вигляді тепла. Згодом це тепло можна використовувати для нагрівання води і генерації пари для обертання силових турбін і вироблення електроенергії.

Серйозна проблема використання термоядерної енергії полягає в тому, щоб підтримувати її досить довго, щоб вона могла живити електричні мережі й системи опалення по всьому світу.

Британський вчений у галузі термоядерного синтезу заявив, що результат американського прориву є багатообіцяючим, але також показує, що необхідно зробити додаткову роботу, щоб термоядерний синтез міг генерувати електроенергію у комерційних масштабах.

Очікують, що міністерство енергетики США офіційно оголосить про науковий прорив у вівторок, 13 грудня.

Це означає, що вугілля, нафта, газ та АЕС найближчим часом відійдуть у минуле. Цей науковий прорив дозволить відмовитися від викопного палива та зберегти екологію планети.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд Великобританії вибрав місце для будівництва першого у світі прототипу комерційного термоядерного реактора.

Великобританія обрала майданчик електростанції West Burton у Ноттінгемширі для STEP (сферичний токамак для виробництва енергії), який планується побудувати до 2040 року.

Уряд виділив понад 220 мільйонів фунтів стерлінгів на першу фазу програми STEP, в рамках якої Управління атомної енергії Великобританії підготує концептуальний проект до 2024 року.

За даними уряду, програма STEP дозволить створити тисячі висококваліфікованих робочих місць під час будівництва та експлуатації. Це також залучить до регіону інші високотехнологічні галузі та сприятиме розвитку науково-технічного потенціалу на національному рівні.

Читайте також:
Світ
Поки неповторна у своєму роді технологічна новинка не готова до участі у боях. Але у разі потреби її обіцяють неодмінно застосувати.
05 травня, 21:07
Життя
Американська компанія Aptera Motors випустить спеціальну версію триколісного електрокара. Транспортний засіб працює на сонячній енергії.
30 квітня, 06:00
Життя
Українська команда вперше взяла участь у технологічному хакатоні для підлітків Teens in AI, і одразу здобула перемогу.
27 квітня, 08:27
Політика
Інженери заявляють, що їм вдалося створити найдосконалішу у світі безпілотну розвідувальну систему у своєму класі.
03 квітня, 15:35
Війна
СГ дрон DJI Agras T30 перебуває на озброєнні ЗСУ. Він може бути озброєний кулеметом ПКМ 7,62x54mmR і гранатометом Bullspike-AT.
26 січня, 11:45
Життя
Лідером списку інновацій, за версією впливового наукового журналу, — ліки проти ожиріння на базі пептиду GLP-1. Йдеться про «Ozempic».
20.12.2023, 06:00