Вчені відкрили два нових види гігантських динозаврів

СВІТ
15.08.2021, 20:07
Вчені відкрили два нових види гігантських динозаврів

Нові види виявлені на північному сході Китаю.

Вчені підтвердили виявлення двох раніше невідомих видів динозаврів на північному сході Китаю. Як повідомляє CNN, це одні з перших хребетних, виявлених в цьому регіоні.

Нові види назвали Silutitan sinensis від мандаринського silu, що означає «Шовковий шлях», і Hamititan xinjiangensis - відсилання до регіону, в якому він був знайдений. Обидві назви містять в собі грецьке «титан», що вказує на їх розміри.

Довжина першого динозавра досягала 20 метрів, а другого - 17. Це робить їх майже такими ж великими, як сині кити, довжина тіла яких варіюється від 23 до 30 метрів, в залежності від півкулі, в якій вони живуть.

Динозаври жили на Землі 120-130 мільйонів років тому. Вони належали до сімейства завроподів - величезних травоїдних динозаврів, відомих завдяки своїм неймовірно довгим шиям. Вони були одними з найбільших тварин, які коли-небудь ходили по Землі.

Крім того, вченим вдалося знайти останки й третього динозавра. Але він належав не до нового виду, а до завроподів Somphospondyli. Які жили в цьому регіоні з кінця юрського до початку крейдяного періоду.

Читайте також:
Життя
Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.
21 листопада, 07:31
Історія
Гідні подиву українські мовні свідчення живої пам'яті про гунів зберігаються на Поліссі. Люди там постійно згадують одноплемінників Аттили.
19 листопада, 08:42
Життя
Команда естонських психологів провела експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.
16 листопада, 20:11
Життя
Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.
05 листопада, 15:28
Життя
Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.
01 листопада, 06:59
Світ
Відповідь дав британський математик Томас Кроуфорд з Оксфордського Університету. Науковець вивів власну формулу для розрахунку поведінки.
26 жовтня, 21:42