Акули-людожери рушили на Північ через зміну клімату — американські науковці

04.10.2023, 21:53
Акули-людожери рушили на Північ через зміну клімату — американські науковці
Фото: Google

Біологи зі США переконані, що це більшою мірою загрожує морським видрам із виду каланів. Їхні домівки стануть мішенню хижих риб.

Нетипові місця для проживання стали освоювати білі акули, більш відомі як «людожери». Результати відповідного дослідження виклали у спеціалізованому виданні Phys.org, передає медіаагенція «Останній Бастіон».

З'ясувалося, морських хижаків усе частіше стали помічати у північних районах Тихого океану, де раніше вода для них була надто холодною. Дослідники з Каліфорнійського Університету стурбовані таким несподіваним вторгненням акул.

«Попри те, що ці тварини мають репутацію «людожерів», велику загрозу білі акули становлять не для людей, а для каланів, які гніздяться на узбережжі Каліфорній. Причому як в американській, так і у мексиканській її частинах. Уже зараз фіксуємо випадки нападу акул на цих ссавців, що почастішали. Це прямо впливає на зниження популяції каланів у регіоні», — зазначив морський еколог і доктор наук Сальвадор Йорґенсен.

Разом зі своїми колегами з Каліфорнійського Університету дослідник пов'язав цей процес із кліматичним феноменом Ель-Ніньйо. Саме він якісно впливає на зростання температуру води в океані.

«Слід розуміти, білі акули — теплокровні та сприйнятливі до температури води хижаки. Ще 10 років тому молодих особин можна було зустріти лише у водах поблизу тихоокеанського узбережжя Мексики. Проте нині акули дедалі активніше просуваються на північ до Ореґону», — додав пан Йорґенсен.

Читайте також:
Світ
Морські служби обстежують район у Північній Атлантиці, де затонула субмарина і загинули всі п'ять осіб, які перебували на борту
25.06.2023, 14:05
Життя
За останні 30 років рівень океану зріс на 9,85 сантиметра. Це безпрецедентний показник за останні 2500 років.
23.06.2023, 15:16
Життя
Вчені стурбовані витоком на дні океану, що може призвести до катастрофи
15.04.2023, 14:29
Світ
Американський телеканал про живу природу National Geographic офіційно визнав існування п'ятого океану - Південного
09.06.2021, 15:15
Життя
Найшвидший об'єкт, який коли-небудь був створений людськими руками знову здивував. Вдалося облетіти нашу систему за рекордні показники.
17 липня, 08:28
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
14 липня, 07:00