Велика Британія підтримує конфіскацію активів рф і передачу їх Україні, - The Guardian

СВІТ
04 липня, 13:35
Велика Британія підтримує конфіскацію активів рф і передачу їх Україні, -  The Guardian

Для цієї ініціативи «найімовірніше» буде потрібен закон, але не обов'язково

Уряд Великої Британії може конфіскувати заморожені російські активи у країні та перерозподілити їх між жертвами війни росії в Україні.

Про це заявила міністерка закордонних справ Британії Елізабет Трасс, повідомляє The Guardian.

«Я підтримую таку концепцію. Ми дивимося на це дуже уважно. Канадці фактично щойно ухвалили закон. Це питання, над яким ми працюємо спільно з МВС та Мінфіном, але я, безумовно, згодна з концепцією. Нам просто потрібно розібратися в деталях», – заявила Елізабет Трасс виступаючи перед британським парламентом.

За словами Трасс, для цієї ініціативи «найімовірніше» буде потрібен закон, але не обов'язково. Вилучені кошти можуть бути надані або фізичним особам, або державі.

«Відновлення України після агресивної війни росії буде символом влади демократії над самодержавством. Це покаже путіну, що його спроби знищити Україну лише породили сильнішу, успішну і більш згуртовану націю», – як очікується, Елізабет Трасс заявить про це на конференції у Лугано 4 липня.

Станом на сьогодні Британія може заморозити активи на 56 днів, а потім продовжити призупинення ще на 56 днів. У цей період власник не може жодним чином отримати вигоду від активу.

«Програми гуманітарної допомоги та розмінування допоможуть відбудувати села та міста, а в довгостроковій перспективі Британія поділиться економічною та фінансовою експертизою щодо перетворення України на глобальний центр для інвестицій, підприємств та передових технологій», – заявили в МЗС Британії .

Читайте також:
Світ
Індія відмовилася підключатися до російського аналога SWIFT
13 серпня, 14:45
Світ
Половина із десятки найбагатших російських олігархів не перебувають під санкціями США, Євросоюзу та України.
05 серпня, 13:55
Світ
Єгипет уже використовувався росією як транзитний шлях для мазуту
04 серпня, 13:15
Економіка
Успіхи російської економіки щодо санкційного тиску насправді сильно перебільшені пропагандистами та урядовцями путінського режиму.
04 серпня, 07:34
Спорт
На росії "АвтоВАЗ" почав звільняти робітників
03 серпня, 14:47
Світ
Натомість в Україні "Альфа-Банк" Петра Авена отримав режим найбільшого сприяння від Зеленського
02 серпня, 12:35