Верховна Рада хоче заборонити школярам користуватися мобілками

ПОЛІТИКА
30.01.2020, 12:23
Верховна Рада хоче заборонити школярам користуватися мобілками

Автор сподівається, що прийняття закону сприятиме концентрації уваги учнів під час навчання.

У Верховній Раді України народний депутат Олексій Гончаренко від фракції «Європейська солідарність» («ЄС») зареєстрував законопроєкт №2792 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до Інтернету, та не створення перешкод для отримання освіти іншими здобувачами освіти».

Законопроєкт покликаний заборонити дітям користуватися у школі гаджетами з доступом до соціальних мереж та Інтернету в цілому. 

У пояснювальній записці до законопроєкту Гончаренко зокрема зазначає, що Інтернет дає великі переваги дітям, але сприяє малорухливому способу життя та негативно впливає на зір, зменшує спілкування з однолітками та батьками.

При цьому народний обранець посилається на те, що подібні заборони діють у деяких американських штатах, Франції, Греції, Таджикистані тощо. 

Іноземний досвід

Зокрема, у Франції заборона на використання мобільних телефонів у школах діє з 2010 року. З 1 вересня 2019 року цю заборону значно посилили. Відтепер до французьких шкіл заборонено приносити не лише мобільні телефони, а і планшети та новітні (розумні) годинники.

Ухвалення подібного закону активно лобіюють у Німеччині. При цьому прихильники запровадження даного акту посилаються на результати опитування інституту Kantar Public за результатами якого понад 85% громадян підтримують такі нововведення. Оскільки Німеччина є федерацією, то окремі землі мають право ухвалювати свої закони, тому заборона на носіння будь-яких гаджетів, навіть ноутбуків до шкіл, діє зараз лише у Баварії. 

У Великій Британії рішення про заборону використання смартфонів приймає кожна школа самостійно. При цьому у багатьох школах планшети використовують замість підручників. 

У Канаді рішення стосовно заборони гаджетів приймається регіональними урядами. Зокрема у провінції Онтаріо їх використання заборонено у всіх школах без виключення, а у франкомовному Квебеці лише у державних. 

Подібна практика існує і у США. Наприклад, у штаті Массачусетс заборону видає керівництво школи, а у Нью-Йорку – міста. 

Історичний досвід

У 2007 році у нашій державі вже були намагання заборонити користуватися мобільними телефонами у школах. Однак через сім років – у 2014 році – Міністерство освіти і науки України (МОН) скасувало цю норму і переклало вирішувати це розсуд директора школи та вчителя. 

Що пропонує Гончаренко

Депутат від «ЄС» пропонує внести зміни до Закону України «Про загальну середню освіту». Зокрема:

- заборонити використання усіх пристроїв (у тому числі телефонів), які мають доступ до Інтернету усіма учасниками навчально-виховного процесу при проведенні занять в аудиторіях, класах, за винятком навчальних цілей та дітям з особливими потребами. 

- питання використання чи заборони гаджетів у школах визначається керівництвом навчальних закладів за участі в обговоренні батьків, учнів та місцевого самоврядування. 

Депутат сподівається, що прийняття даного законопроєкту, окрім концентрації уваги учнів на процесі навчання, спілкування, допоможе у боротьбі зі значною частиною недоброзичливості, що спостерігається в закладах (рекет, злодійство, домагання), та обмежить наражання на найбільш шокуючі, жорстокі чи інші характерні зображення.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Опінії
МОН оприлюднило стратегічний план діяльності до 2027 року, згенерований Штучним інтелектом.
12 березня, 09:57
Світ
Учні відвідуватимуть уроки з використанням 3D-аватарів у стилі аніме.
17 січня, 11:10
Політика
Донеччина була і лишається українською, доки там вчать маленьких українців. Нині ж розпочато вступну кампанію на 2024-2025 навчальний рік.
10 січня, 08:29
Опінії
Мені до вподоби, що люмпени в нашій країні керують вищою освітою і посилають професора підмітати вулиці.
09.12.2023, 14:15
Опінії
У нас проблеми не з дітьми, а з дорослими. Від МОНу і до сільської школи.
08.12.2023, 11:29
Світ
Єльський університет зробив загальнодоступним свій курс про становлення України. Проєкт спеціально підготував історик Тимоті Снайдер.
19.11.2023, 10:24