Верховна Рада України підтримала проєкт закону "про воєнних злочинців"

ВІЙНА
17 вересня, 14:35
Мітинг під Верховною Радою
Мітинг під Верховною Радою
Фото: UNN

Даний законопроєкт у Раді підтримав 271 народний обранець.

Народні депутати у четвер підтримали за основу проєкт закону №2689 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права, передає кореспондент УНН.

"У даному законопроєкті ми пропонуємо у Кримінальному кодексі нарешті визначити перелік міжнародних злочинів, які Україна має розслідувати самостійно і притягати до відповідальності. У першу чергу мова йде про злочини які вчиняються проти поранених, військовополонених, цивільних осіб на тимчасово окупованій території", - пояснив голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Зі слів авторів, проєкт закону спрямований на забезпечення повноти імплементації положень міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо кримінально-правового переслідування за міжнародні злочини (геноцид, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини), а також забезпечення виконання міжнародних зобов'язань щодо запобігання юридичній та фактичній безкарності за вчинення таких злочинів.

Проєктом передбачаються положення щодо автономного режиму регламентації кримінальної відповідальності за злочини агресії, геноциду, злочини проти людяності та воєнні злочини – зміни до статей 8, 44, 49, 68, 69, 74, 80, доповнення Кримінального Кодексу новою статтею 311 та статтями 438-4385 у розділі ХХ Особливої частини, розділом ІІІ у Прикінцевих та перехідних положень, зміни до Закону України "Про застосування амністії в Україні", а також техніко-юридичні зміни до Кримінального процесуального кодексу України.

Бойкотували прийняття даного законопроекту лише представники фракції політичної партії "Європейська солідарність".

Верховна Рада України підтримала проєкт закону
8 серпня в Офісі Генпрокурора обговорили подальші кроки притягнення до відповідальності за воєнні злочини в районі міста Іловайськ у серпні 2014 року. Про це повідомляла пресслужба Офісу Генпрокурора.

"Під головуванням заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова проведено робочу зустріч щодо розслідування трагічних подій в районі м. Іловайськ в серпні 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що учасники обговорили стан досудового розслідування у кримінальному провадженні, складнощі, що виникають під час здійснення повноважень слідчого і прокурора в ньому, а також пріоритетні напрями роботи.

Також акцентували увагу на необхідності концентрації зусиль на встановленні, наданні оцінки та притягненні до відповідальності службових осіб РФ за вчинення воєнних злочинів, у тому числі застосування заборонених міжнародними договорами засобів та методів ведення війни.

"Інформацію про вже зібрані докази вчинення воєнних злочинів, в тому числі віроломного вбивства 366 українських військових у районі Іловайська, передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження", - додали в повідомленні.
Читайте також:
Вірменські військові танки «Т-72» були захоплені біля Горадіза.
08 жовтня, 16:00
Міноборони Азербайджану також показало відео з зайнятих в ході боїв територій.
04 жовтня, 13:21
До 6 річниці звільнення Слов’янська оприлюднено звіти, які доводять відповідальність Гіркіна за злочини окупації.
03 жовтня, 12:38
Володимир Зеленський, який за будь-яку вижебрує мир з Росією, цю версію відкинув.
01 жовтня, 21:06
Слід звикнутися з тим, що конфлікт на Південному Кавказі вигідний усім його учасникам.
01 жовтня, 09:52
МЗС України відреагувало на ескалацію між Вірменією та Азербайджаном.
27 вересня, 15:20